Home / Aktualności / OFICJALNIE! Damian Makuch wraca do Unii!

OFICJALNIE! Damian Makuch wraca do Unii!

Po dwóch sezonach spędzonych w pierwszej i drugiej lidze w barwach Górnika Polkowice, do Skierniewic wraca utalentowany pomocnik Damian Makuch.

Skierniewiczanin zapowiada walkę o najwyższe cele. – Cieszę się z powrotu do Skierniewic. To moje rodzinne miasto i czuje się w nim najlepiej. Do powrotu przekonał mnie projekt zaproponowany przez miasto i klub, w tym oczywiście powstający, nowoczesny stadion wraz z kompleksem boisk. Zagrałem kilka spotkań na poziomie centralnym i śmiało mogę powiedzieć, że skierniewicki obiekt będzie na poziomie, co najmniej pierwszej ligi, co daje możliwości ciągłego rozwoju – powiedział po podpisaniu kontraktu Makuch.

Przypomnijmy, że Damian Makuch swoją karierę zaczynał w barwach Widoku Skierniewice. Następnie po ukończeniu Szkoły Podstawowej w 2015 roku przeprowadził się do Poznania, gdzie występował w ekipie trampkarzy Akademii Piłkarskiej Lecha. W kolejnych latach, krok po korku przechodził przez sekcje szkoleniowe niebiesko-białych, zbierając bardzo pozytywne recenzje i ciesząc się ogromnym zainteresowaniem skautów, nie tylko z Polski, ale i Europy.

W 2020 roku, po raz pierwszy trafił do Unii, spędzając przy ul. Pomologicznej niespełna dwa sezony. W tym czasie wystąpił w łącznie w 19 spotkaniach (17 ligowych, 2 pucharowych), strzelając trzy bramki. To znakomity i utalentowany środkowy pomocnik, który wnosił wiele jakości do pierwszej drużyny. Mimo młodego wieku stanowił o sile skierniewickiego zespołu, mając ogromny wpływ na wysoką pozycję w tabeli i zdobyty Wojewódzki Puchar Polski w 2021 roku!

Po dwóch latach spędzonych w Górniku Polkowice i doświadczeniu zabranym na poziomie pierwszej ligi (14 spotkań) i drugiej ligi (31 spotkań), Makuch postanowił wrócić do domu, by wspólnie rodzimym klubem powalczyć o marzenia – Zawsze stawiam sobie najwyższe cele! Priorytetem jest awans do Unii do 2. ligi! Zrobię wszystko, by mój wkład w sukces całej drużyny był jak największy – zapowiedział skierniewiczanin!

 

Trzymamy kciuki witamy ponownie w Skierniewicach!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …