Home / Aktualności / Filip Zając na testach w Puszczy Niepołomice!

Filip Zając na testach w Puszczy Niepołomice!

19-letni obrońca Filip Zając, jeden z bohaterów minionego sezonu przebywa obecnie na testach w Puszczy Niepołomice. Drużyna Tomasza Tułacza przygotowuje się do nowego sezonu w Ekstraklasie.

Filip Zając trafił do Unii Skierniewice niespełna dwa lata temu, po bardzo dobrych występach w Akademii Łódzkiego Widzewa. Skierniewiczanin zadomowił się w pierwszej jedenastce Unii bardzo szybko, bo już w sezonie 2023/24 kiedy to rozegrał łącznie 17 spotkań. Szczególnie udana była runda wiosenna, kiedy to wystąpił w aż 14 spotkaniach, w pełnym wymiarze godzinowym. W tym czasie zawodnik wyglądał bardzo solidnie, stając się jednym z filarów i liderów linii defensywnej zespołu, który przypomnijmy, na wiosnę zanotował 11 zwycięstw, 3 remisy i tylko dwie porażki. Postawa Filipa została dostrzeżona przez ekstraklasową Puszczę Niepołomice, która przypomnijmy przygotowywała się do piłkarskiej wiosny w Ekstraklasie właśnie na obiektach przy Stadionie Miejskim przy ul. Pomologicznej.

Skierniewiczanin jest na zgrupowaniu z „Żubrami” od 14 czerwca. Przeszedł badania wydolnościowe i zaliczył pierwsze z trzech mini zgrupowań. Kolejne, wypełnione treningami i sparingami pod okiem klubowego sztabu potrwają aż do 13 lipca! W tym czasie „Żubry” rozegrają sparingi z: Ruchem Chorzów (22.06), Wisłą Kraków (28.06), Rakowem Częstochowa (3.07), Polonią Bytom (6.07), ŁKS-em Łódź (9.07) i Termalicą Bruk Bet Niecieczą (13.07). Liczymy, że Filip wykorzysta szansę, co pozwoli mu na spełnienie piłkarskich marzeń.

Ostatnie lata udowadniają, że Unia jest idealnym miejscem do rozwoju dla młodych piłkarzy, również z naszego miasta. Prócz Filipa w 2021 roku inny zawodnik, Kacper Karasek przeniósł się do Łódzkiego Widzewa, z którym rok później wywalczył awans do Ekstraklasy. Od 2023 roku „Karaś” z powodzeniem występuje w pierwszoligowym Bruk-Bet Termarlica Nieciecza. Kolejnym przykładem jest Damian Warchoł, który trafił do Skierniewic w 2018 roku i po znakomitych wynikach osiągniętych na trzecioligowych boiskach trafił najpierw do rezerw Legii Warszawa, a następnie występując w kilku spotkaniach pierwszego zespołu wojskowych, zdobywając też Mistrzostwo Polski. W 2021 roku przeniósł się do ekstraklasowej Wisły Płock. Obecnie reprezentuje barwy Górnika Łęczna.

Zarówno Kacper, jak i Filip swoje pierwsze kroki w piłce seniorskiej stawiali właśnie w Skierniewicach. Kolejne zaproszenie na zgrupowanie do klubu z Ekstraklasy dowodzi, że system szkolenia poparty nowoczesną bazą treningową na Stadionie Miejskim jest na bardzo dobrym poziomie.

To świadome działanie naszego klubu – podkreśla zarząd Unii Skierniewice.– Ściągnęliśmy naszych młodych zawodników do Skierniewic, po to by się rozwinęli piłkarsko i w przyszłości otrzymali szansę grania wyżej. Chcemy by przygoda w Unii była dla wielu młodych zawodników trampoliną na wielkie stadiony. Cieszymy, się, że cel jaki sobie postawiliśmy, udało się zrealizować. Recepta na sukces? Znakomita atmosfera, profesjonalny zespół ludzi i szkolenie na wysokim poziomie – to elementy składowe projektu Unii, które pozwalają młodym zawodnikom przeskoczyć na poziom seniorski i w ekspresowym tempie rozwinąć się piłkarsko.

Filip! Trzymamy za Ciebie kciuki!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …