Home / Aktualności / Sołtysiński: „Tu mogę się rozwijać i zdobywać wysokie cele sportowe”

Sołtysiński: „Tu mogę się rozwijać i zdobywać wysokie cele sportowe”

Szymon Sołtysiński to nowy nabytek skierniewickiego klubu. Zapytaliśmy 24-latka m. in. : dlaczego wybrał Skierniewice, jakie cele stawia sobie na nowy sezon oraz jak ocenia bazę sportową przy ul. Pomologicznej.

Dlaczego zdecydowałeś się na przejście do Skierniewic?

SS. Podoba mi się wizja klubu, czuję, że Unia Skierniewice to odpowiednie miejsce dla mnie. To klub w którym będę mógł się rozwijać i zdobywać wysokie cele sportowe.

Jakie stawiasz sobie cele na najbliższy sezon?

SS. Na początku chce dobrze zgrać się z chłopakami na boisku oraz szybko wkomponować w zespół. Cel drużynowy jaki sobie stawiam to awans do II ligi, natomiast cel indywidualny to rozwój piłkarski i jak najczęstsze trafianie do bramek rywali.

Jak przywitała Cię szatnia?

SS. W szatni od początku czuję się swobodnie i komfortowo. Chłopaki przywitali mnie bardzo dobrze. Czuję, że stworzymy solidną drużynę!

Jak ocenisz to co udało się tutaj zbudować. Mowa o projekcie Unii oraz nowych obiektach sportowych?

SS. Projekt jest obiecujący i ciekawy. Jestem zadowolony, że mogę być jego częścią i cieszę się że będę walczył z Unią o najwyższe cele. Baza treningowa jest nowoczesna, na wysokim poziomie.

Szymon to jeden z najlepszych napastników ostatnich lat w województwie łódzkim i całych rozgrywkach trzecioligowych. Napastnik w 130 meczach w 3. lidze strzelił łącznie 73 bramki. W poprzedniej kampanii zdobył 21 bramek. W 2023 roku trafił do siatki rywali 25 razy i został wybrany najlepszym napastnikiem województwa łódzkiego.

Liczymy, że „Sołtys” wspólnie z „Sabikiem” stworzy duet, który poprowadzi Unię do historycznego awansu do 2. ligi!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …