Home / Aktualności / #KubuśJesteśmyzTobą! Dodatkowy wymiar meczu derbowego z Pelikanem Łowicz!

#KubuśJesteśmyzTobą! Dodatkowy wymiar meczu derbowego z Pelikanem Łowicz!

Zbliża się piłkarskie święto na Stadionie Miejskim. Już 26 kwietnia przy ul. Pomologicznej odbędą się Derby Regionu, pomiędzy Unią, a Pelikanem. Podczas meczu będziemy zbierać pieniądze dla Kubusia Szczepanika, który toczy najważniejszy pojedynek, o życie.

Zakochani w Pomaganiu jest kolejna bardzo ważna misja do wykonania. Już w najbliższy piątek o godz. 19:45 będzie do wygrania jeszcze jeden ważny mecz, o życie małego chłopca. Trwa bowiem walka z czasem i zbiórka pieniędzy dla czteroletniego mieszkańca Bolimowa Kubusia Szczepanika, który zmaga się ze śmiertelną chorobą – neuroblastomą IV stopnia. To jeden z najgorszych i najbardziej agresywnych nowotworów dziecięcych. Pieniądze można wpłacać już dziś: https://www.siepomaga.pl/kuba-szczepanik

W dniu meczu na Stadionie Miejskim przy ul. Pomologicznej będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze na leczenie chłopca. jako klub Unia Skierniewice zorganizowaliśmy na swoim profilu w mediach społecznościowych licytacje koszulki pierwszej drużyny z autografami zawodników, której wartość przekroczyła już 5 tysięcy złotych [Dołącz do licytacji TUTAJ]. Liczy się każdy grosz, dlatego prosimy o obecność na piątkowym meczu, nie tylko ze względu na piłkarskie emocje, ale przede wszystkim ze względu na tego małego wojownika!

Zachęcamy do licytowania przedmiotów [TUTAJ], z których zbiórka trafi na konto chłopca. Kwota, której potrzebują Rodzice to 1,7 mln złotych.

Rozpędzona Unia

Piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Sochę znajdują się obecnie w kapitalnej dyspozycji. Skierniewiczanie wygrali cztery z pięciu ostatnich spotkań ligowych, odprawiając kolejno rezerwy warszawskiej Legii (4:0), Olimpię Zambrów (2:1), GKS Bełchatów (3:2) i Jagiellonię II Białystok (3:2). Imponująco zaprezentowali się również w meczu pucharowym, rozbijając Wartę Sieradz (6:0) i meldując się w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Prócz wyników sportowych, na stadionie panuje kapitalna atmosfera piłkarskiego święta, a drużyna może poszczycić się mianem niepokonanej na własnym obiekcie.

Zadyszka Pelikana

Łowiczanie po dobrym starcie, zaczęli gubić punkty. W ostatnich trzech meczach zdobyli zaledwie dwa oczka, na dziewięć możliwych, przegrywając ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (2:3) i remisując z ostatnią w tabeli Pilicą Białobrzegi (1:1) oraz Mławianką Mława (0:0). Goście zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli, mając 46 punktów, tyle samo co Unia. Piątkowe starcie będzie więc nie będzie tylko starciem o prymat w regionie, ale również o przeskoczenie ligowego rywala.

Z pewnością skierniewiczanie będą chcieli zrewanżować się za jesienną porażkę przy ul. Starzyńskiego, kiedy to przegrali (1:2). Jak będzie przekonamy się w piątkowy wieczór!

Kubuś kontra Neuroblastoma
#KubaJesteśmyzTobą

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …