Home / Aktualności / Pewne zwycięstwo

Pewne zwycięstwo

Piłkarze Unii Skierniewice odnieśli pierwsze zwycięstwo na wiosnę pokonując na własnym boisku Ceramikę Opoczno 2:0. Po dwóch remisach w pierwszych kolejkach skierniewiczanie odnieśli pewne zwycięstwo po bramkach Kamila Łojszczyka i niezawodnego Kamila Sabiłło. Unici zwycięstwo zadedykowali zmarłemu przedwcześnie wychowankowi Unii Robertowi Sopyle.

Z powodu kontuzji w tym meczu nie mógł zagrać Konrad Kowalczyk, jego miejsce na środku pomocy zajął Kamil Łojszczyk i z zadania wywiązał się doskonale, dając nam w 65. minucie prowadzenie po podaniu Sabiłło i znakomitej akcji indywidualnej „Kamy”. Dziesięć minut później drugiego gola zdobył Sabiłło i przypieczętował zwycięstwo.

Wcześniej przez większość meczu skierniewiczanie prowadzili grę i stwarzali zagrożenie pod bramką gości, niestety w pierwszej połowie nie grzeszyli skutecznością. Najdogodniejszą okazję Unici stworzyli w 36. minucie gdy strzał głową Tomka Kolusa trafił w słupek, a dobitkę Łukasza Markowskiego w świetnym stylu obronił bramkarz Ceramiki. Dobrze zorganizowani goście długo udanie się bronili i próbowali przeprowadzać kontrataki, w większości neutralizowane przez naszych piłkarzy.