Home / Aktualności / Srebro rocznika 2010 w Międzyborowie

Srebro rocznika 2010 w Międzyborowie

Międzyborów okazał się niezwykle szczęśliwy dla naszych młodych zawodników. Po sobotnim zwycięstwie rocznika 2008, na medal spisali się również ich młodsi koledzy Piłkarze prowadzeni przez trenera Jarosława Foksa zajęli bowiem drugie miejsce.

Za nami niezwykle udany weekend w wykonaniu młodych adeptów ze Skierniewic. W Międzyborowie na medal spisały się bowiem dwie żółto-niebieskie ekipy. Pierwsza prowadzona przez Jacka Krulika zdeklasowała konkurencję i triumfowała w całych zawodach (pisaliśmy o tym TUTAJ). Druga, młodsza reprezentacja z rocznika 2010 zdobyła srebro, przegrywając dopiero w wielkim finale, ale po kolei.

Turniej rozpoczęła rywalizacja w fazie grupowej. Podopieczni trenera Jarosława Foksa przeszli przez ten etap jak burza, odnosząc dwa zwycięstwa nad kolejno Sportingiem Grodzisk Mazowiecki (2:1) oraz Relaxem Radziwiłów (3:0). Zanotowali też bezbramkowy remis z gospodarzem, Wrzosem II Międzyborów i z siedmioma punktami na koncie awansowali z pierwszego miejsca do fazy pucharowej. W meczu półfinałowym unici spotkali się z drużyną AP Żyrardów. W regulaminowym czasie gry padł remis (1:1) i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Te lepiej egzekwowali skierniewiczanie, meldując się w wielkim finale. W pojedynku o złoto młodzi unici musieli jednak uznać wyższość rówieśników z drużyny Chlebni, przegrywając (1:2).

Po spotkaniu o komentarz poprosiliśmy trenera dzieciaków z rocznika 2010, Jarosława Foksa. – Wielkie brawa i gratulacje należą się wszystkim dzieciakom z naszej drużyny. Chłopaki w pełni zasłużyli na medale. W każdym meczu widać było ogromne zaangażowanie i walkę o każdą piłkę. Najbardziej cieszyła mnie ich radość po końcowym gwizdku. To wszystko potwierdza, że idziemy w dobrym kierunku.

FAZA GRUPOWA – WYNIKI
UNIA – SPORTING Grodzisk Mazowiecki 2:1 ( x2 Lubomir Męcina)
Wrzos II Międzyborów – UNIA 0:0
UNIA – Relax Radziwiłów 3:0 (x2 Oktawian Rychtelski, Bartosz Sobolewski)
PÓŁFINAŁ
UNIA – AP Żyrardów 1:1 (Michał Rydzon) (karne dla Unii)
FINAŁ
LKS Chlebnia – UNIA 2:1 (Lubomir Męcina)

Kolejny turniej już 25 lutego w Grodzisku Mazowieckim
Gratulujemy! Trzymamy kciuki za kolejne medale!

sprawdź również

Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo zafundowali kibicom piłkarze Unii. 26 kwietnia w prestiżowym, derbowym starciu z …