Home / Aktualności / Piłkarze Unii rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Piłkarze Unii rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Krótko trwała wakacyjna przerwa piłkarzy Unii. Wczoraj (4.07) drużyna w doskonałych humorach wznowiła treningi i przygotowania do nowego sezonu, który oficjalnie startuje 11 sierpnia. Przez miesiąc podopieczni trenera Rafała Smalca rozegrają pięć sparingów i postarają się jak najlepiej przygotować do rozgrywek.

W środę na boisku przy ul. Pomologicznej nie oglądaliśmy jednak wszystkich piłkarzy. Część zawodników z pierwszego zespołu do końca tygodnia przebywa na zasłużonych urlopach. Wszyscy będą do dyspozycji trenera od poniedziałku, kiedy to tak na poważnie Unia rozpocznie przygotowania do rundy jesiennej trzeciej ligi. – Pierwsze trzy dni będą mocno wprowadzające – poinformował trener Rafał. – W piątek przeprowadzimy testy motoryczne, a od poniedziałku startujemy z głównymi przygotowaniami i ciężką pracą. Przez trzy tygodnie postaramy się zbudować szeroko pojętą formę sportową i jak najlepiej przygotować się do rozgrywek.

Przygotowania były też doskonałą okazją do przetestowania nowych graczy. W środę na płycie boiska pojawiło się około 14 zawodników, chcących rozpocząć swoją przygodę ze skierniewickim zespołem. – Boisko bardzo szybko zweryfikuje, kto się nadaje, a kto nie – mówił podczas wczorajszego treningu trener Smalec. – Nasi zawodnicy wiedzą jak wyglądają przygotowania i jak się optymalnie przygotować do sezonu. Dla nich główne treningi rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Testowani muszą od samego początku włożyć więcej serca w przygotowania i udowodnić, że zasługują na grę w zespole.

A jak na ten moment wygląda sytuacja w zespole? Poza przenosinami Kamila Sabiłło, rezygnacją Przemka Jakóbiaka oraz niepewnej przyszłości Krzysztofa Wojciechowskiego („Alvaro” przebywa na testach w pierwszoligowej Olimpii Grudziądz i jeśli przejdzie je pozytywnie, zasili szeregi pierwszego zespołu. W przypadku niepowodzenia, wróci do Unii) nic się w zasadzie nie zmienia. Klub planuje wzmocnienia, jednak na ten moment nie chce podawać szczegółów.

W tygodniu treningi, a w weekendy sparingi

Zawodnicy będą trenować niemal codziennie, od poniedziałku do piątku (dwa razy przy Pomologicznej i trzy razy na wyjazdach). W weekendy skierniewiczanie rozgrywać będą za to mecze sparingowe. Pierwszy test mecz już w następną sobotę, 14 lipca o godz. 12:00 w Sierakowicach. Na prośbę klubu nie podajemy nazwy zespołu, a spotkanie będzie zamknięte dla mediów. Kolejne rozegrane zostaną również na boisku w Sierakowicach kolejno z Lechią Tomaszów Mazowiecki (21.07), Błonianką Błonie i Hutnikiem Warszawa (28.07) oraz na tydzień przed inauguracją sezonu z Wartą Sieradz (4.08). O godzinach spotkań będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem naszych kanałów.

Mecze sparingowe:
14.07 – Sparing UNIA (Boisko Sierakowice) –12:00 – mecz zamknięty dla mediów!
21.07 – UNIA – Lechia Tomaszów Maz (Boisko Sierakowice)
28.07 – UNIA – Błonianka Błonie/ UNIA – Hutnik Warszawa (Boisko Sierakowice)
4.08 – UNIA – Warta Sieradz (Boisko do ustalenia)

Łapcie kilka kadrów z wczorajszego treningu.

#UniaPrzedSezonem #WszyscyNaUnie 

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …