Home / Aktualności / Odszedł były trener Unii – Maciej Nezdropa

Odszedł były trener Unii – Maciej Nezdropa

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci, Macieja Nezdropy, byłego trenera Unii w sezonach 1994/95, 1995/96 i połączonego klubu MLKS Widok-Unia w sezonie 1996/97. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazu współczucia i słowa otuchy.

Po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł Maciej Nezdropa, były piłkarz i trener m. in. Unii Skierniewice. W grudniu skończyłby 70 lat. Nezdropa urodził się 28 grudnia 1952 r. w Kutnie. Przygodę z piłką nożną zaczynał w Laktozie Łyszkowice. Później grał m. in. w KS Ursus Warszawa, Polonii Bytom, Pelikanie Łowicz i Unii Skierniewice gdzie łączył funkcję zawodnika i trenera.

Maciej Nezdropa wywalczył w sezonie 1994/95 awans do IV ligi. W sezonie 1995/96 jego drużyna jako beniaminek czwartej ligi, zanotowała znakomitą rundę jesienną, zajmując wysokie trzecie miejsce. Na wiosnę drużyna nie zwalniała tempa, a wszystko za sprawą właśnie „grającego” trenera Nezdropy, który był najlepszym strzelcem zespołu. Jego specjalnością były strzały z dystansu, które kilkakrotnie przesadzały o wynikach spotkań. Ostatecznie drużyna na mecie sezonu zajęła piąta lokatę w 3 . lidze  z dorobkiem 62 punktów i bilansem bramkowym 57:40.

W tym samym sezonie z pierwszego miejsca awans do 3 ligi wywalczył Widok Skierniewice. Wówczas działacze klubów i władze miasta postanowiły połączyć oba kluby, by stworzyć silnego reprezentanta Skierniewic, mogącego z powodzeniem rywalizować na szczeblu trzeciej ligi. Powstał Miejski Ludowy Klub Sportowy Widok-Unia. Prezesem został Bogdan Sękalski, a nowym trenerem drużyny właśnie Maciej Nezdropa. W sezonie 1996/97 przed piłkarzami Widoku-Unii postawiono ambitne zadanie zdobycia jak najwyższego miejsca w III lidze. Ostatecznie skończyło się na 13 lokacie.

Ostatnie pożegnanie trenera Macieja Nezdropy odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 października o godzinie 11 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie Ursusie. Po Mszy świętej nastąpi przejazd na cmentarz do Michałowic (ul. Topolowa 14C).

Cześć jego pamięci!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …