Home / Aktualności / Raport z pracy Akademii Unii Skierniewice (5-8 maja)

Raport z pracy Akademii Unii Skierniewice (5-8 maja)

Solidnie w miniony weekend na piłkarskich boiskach zaprezentowała się skierniewicka Akademia Unii. Młodzi adepci futbolu wygrali niemal wszystkie spotkania, prezentując się z bardzo dobrej strony.

W sobotę młodzi unici rywalizowali na sześciu boiskach. Jako pierwsi na plac gry wyszli zawodnicy z rocznika 2013/14, którzy rywalizowali w ramach rozgrywek ligowych z Juvenią Wysokienice. 16-sto osobowa reprezentacja prowadzona przez Mateusza Kiczuła zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, dopisując sobie kolejny komplet punktów. Warto dodać, że w spotkaniu zadebiutowało kilku zawodników, którzy dołączyli do zespołu w ostatnim czasie.

Ze zwycięstwa cieszyli się również młodzi adepci z rocznika 2009, którzy w tym samym czasie rywalizowali w Rawie Mazowieckiej z miejscową Mazovią. Zawodnicy spisali się na medal i zanotowali efektowną wygraną. Rocznik 2010 w ramach Ligi D1 Młodzik Grupa II podejmował za to na boisku przy ul. Tetmajera rówieśników z Pelikana Łowicz. Mecz mógł się podobać, a skierniewiczanie nie dali szans piłkarskim sąsiadom, wygrywając w mini derbach regionu (4:0).

Opromienieni zwycięstwem z Widzewem Łódź (3:2) zawodnicy Unii 2012 tym razem udali się do Łodzi na potyczkę z ŁKS-em Łódź 2013. Dwunastoosobowa drużyna ostatecznie zgarnęła trzy punkty, udowadniając, że praca na zajęciach nie poszła w las. – Byliśmy zespołem skutecznym i dobrze zorganizowanym. Dostrzegalna była również różnica w aspekcie fizycznym, która w pojedynkach 1v1 wypadała na nasza korzyść. Piłkarsko to jednak gospodarze prezentowali się lepiej, zmuszając nas do biegania- ocenił na chłodno trener Karol Skrzydło. – Cieszy wygrana i strzelone bramki. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Unia 2012 może być z siebie dumna!

Wyjazdowe zwycięstwo zanotowali też zawodnicy z rocznika 2011, którzy w ramach 8. ligowej kolejki D2 Młodzik gr. 12 pokonali miejscową Pogoń Bełchów. Skierniewiczanie wystąpili w składzie: Filip Szczepański, Adam Lorenc, Bartek Skopiński, Franek Porczyk, Jan Gajda, Aleksy Sypka, Jan Cała, Jan Lesiński, Julek Lesiński, Krystian Matuszewski. W poniedziałek drużyna rozegrała kolejny mecz z Lipcami Reymontowskim, dopisując sobie kolejne trzy punkty.

Ligowy debiut w rozgrywkach mają za sobą również zawodnicy z rocznika 2015, którzy w Sadkowicach po bardzo wyrównanym meczu ulegli miejscowej Akademii Piłkarskiej Sadkowice.

Wielkie brawa dla młodych adeptów!

sprawdź również

Oficjalnie! Aghvan Papikyan zawodnikiem Unii!

Kolejne wzmocnienie linii ofensywnej stało się faktem. Do drużyny dołączył Aghvan Papikyan. 29-letni pomocnik pochodzący z …