Home / Aktualności / Raport z pracy Akademii Unii Skierniewice (5-8 maja)

Raport z pracy Akademii Unii Skierniewice (5-8 maja)

Solidnie w miniony weekend na piłkarskich boiskach zaprezentowała się skierniewicka Akademia Unii. Młodzi adepci futbolu wygrali niemal wszystkie spotkania, prezentując się z bardzo dobrej strony.

W sobotę młodzi unici rywalizowali na sześciu boiskach. Jako pierwsi na plac gry wyszli zawodnicy z rocznika 2013/14, którzy rywalizowali w ramach rozgrywek ligowych z Juvenią Wysokienice. 16-sto osobowa reprezentacja prowadzona przez Mateusza Kiczuła zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, dopisując sobie kolejny komplet punktów. Warto dodać, że w spotkaniu zadebiutowało kilku zawodników, którzy dołączyli do zespołu w ostatnim czasie.

Ze zwycięstwa cieszyli się również młodzi adepci z rocznika 2009, którzy w tym samym czasie rywalizowali w Rawie Mazowieckiej z miejscową Mazovią. Zawodnicy spisali się na medal i zanotowali efektowną wygraną. Rocznik 2010 w ramach Ligi D1 Młodzik Grupa II podejmował za to na boisku przy ul. Tetmajera rówieśników z Pelikana Łowicz. Mecz mógł się podobać, a skierniewiczanie nie dali szans piłkarskim sąsiadom, wygrywając w mini derbach regionu (4:0).

Opromienieni zwycięstwem z Widzewem Łódź (3:2) zawodnicy Unii 2012 tym razem udali się do Łodzi na potyczkę z ŁKS-em Łódź 2013. Dwunastoosobowa drużyna ostatecznie zgarnęła trzy punkty, udowadniając, że praca na zajęciach nie poszła w las. – Byliśmy zespołem skutecznym i dobrze zorganizowanym. Dostrzegalna była również różnica w aspekcie fizycznym, która w pojedynkach 1v1 wypadała na nasza korzyść. Piłkarsko to jednak gospodarze prezentowali się lepiej, zmuszając nas do biegania- ocenił na chłodno trener Karol Skrzydło. – Cieszy wygrana i strzelone bramki. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Unia 2012 może być z siebie dumna!

Wyjazdowe zwycięstwo zanotowali też zawodnicy z rocznika 2011, którzy w ramach 8. ligowej kolejki D2 Młodzik gr. 12 pokonali miejscową Pogoń Bełchów. Skierniewiczanie wystąpili w składzie: Filip Szczepański, Adam Lorenc, Bartek Skopiński, Franek Porczyk, Jan Gajda, Aleksy Sypka, Jan Cała, Jan Lesiński, Julek Lesiński, Krystian Matuszewski. W poniedziałek drużyna rozegrała kolejny mecz z Lipcami Reymontowskim, dopisując sobie kolejne trzy punkty.

Ligowy debiut w rozgrywkach mają za sobą również zawodnicy z rocznika 2015, którzy w Sadkowicach po bardzo wyrównanym meczu ulegli miejscowej Akademii Piłkarskiej Sadkowice.

Wielkie brawa dla młodych adeptów!

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …