Home / Aktualności / Unia Skierniewice zgarnia swój 5 Puchar Polski!

Unia Skierniewice zgarnia swój 5 Puchar Polski!

Kapitalne widowisko zgotowali piłkarze Unii i Lechii Tomaszów na Stadionie ŁKS-u Łódź. 14 czerwca obie ekipy mierzyły się w wielkim Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Wynik rozstrzygnęła złota bramka Mateusza Stępnia, strzelona w ostatniej sekundzie dogrywki. Tym samym podopieczni trenera Dawida Kroczka zgarnęli swój piąty puchar w historii.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. W pierwszej części obie ekipy stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji. Najpierw po precyzyjnym strzale Pawła Czarneckiego piłkę wybronił golkiper Lechii, a chwilę przed przerwą strzał Tomaszowian z linii bramkowej wybił Adrian Dudziński. Po zmianie stron sytuacji było nieco więcej, z delikatnym wskazaniem na Lechię. Pierwsi piłkę w siatce umieścili za to skierniewiczanie, w 70 minucie po strzale Kamila Sabiłło, ale chwilę później sędziowie odgwizdali pozycję spaloną. Kilkakrotnie groźnie atakowali również piłkarze z Tomaszowa, ale bardzo dobrze na linii bramkowej spisywał się Dariusz Krzysztofek. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w 88 minucie Kamil Sabiłło wpakował piłkę do bramki i było (1:0) dla Unii! Ambitnie walcząca Lechia, grała do końca i w ostatniej sytuacji wywalczyła rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił kapitan zespołu Szymczak, choć Dariusz Krzysztofek był bliski obrony.

Wynik rozstrzygnął się dopiero po dogrywce. W pierwszej połowie więcej z gry miała Lechia. Bardzo groźne kontry wyprowadzała Unia. Po jednej z nich kapitan zespołu Lechii powinien otrzymać czerwoną kartkę, za ewidentny faul z tyłu na Szymonie Łapińskim. Sędzia nie zdecydował się jedna na taki krok. W 115 minucie Lechia grała w dziesiątkę, co skrzętnie wykorzystali skierniewiczanie, mocno przyciskając zespół z przodu. W ostatniej akcji meczu, po kapitalnym dryblingu i dośrodkowaniu Mateusza Magdziarza, piłka trafiła na głowę Mateusza Stępnia, który mocnym strzałem zapewnił Unii końcowe zwycięstwo.

Unia zapisała się w historii sięgając po swój piąty Puchar Wojewódzki. Prócz medali, skierniewiczanie otrzymali również nagrodę pieniężną w wysokości 40 000 złotych oraz awansowali na szczebel centralny Pucharu Polski. Nagrody prócz prezesa łódzkiego Związku Piłki Nożnej, wręczył również Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk, oglądający spotkanie z wysokości trybun. Dziękujemy za żywiołowy doping również kilkuset kibicom oraz Akademii Unii Skierniewice. Wszyscy byliście dwunastym zawodnikiem, który poprowadził nas do końcowego zwycięstwa!

Teraz czas na chwilę zabawy, a w sobotę, 17 czerwca oficjalne zakończenie sezonu ligowego i wyjazdowe starcie z Pilicą Białobrzegi. #PucharJestNasz