Home / Aktualności / OFICJALNIE! Dawid Dzięgielewski zawodnikiem Unii!

OFICJALNIE! Dawid Dzięgielewski zawodnikiem Unii!

To się dzieje! Dzięgiel wraca do domu! Były napastnik warszawskiej Legii, pierwszoligowego Górnika Łęczna ponownie zagra w Skierniewicach. 

Czas powrotów. Takim stwierdzeniem można podsumować ostatnie tygodnie w skierniewickiej Unii. Do drużyny z ul. Pomologicznej wrócił przecież wieloletni trener i zawodnik Kamil Socha oraz dynamiczny pomocnik, Marcin Pieńkowski. Teraz przyszedł czas na kolejne wzmocnienie skierniewickiej ofensywy. 10 lipca kontrakt z Unią oficjalnie podpisał Dawid Dzięgielewski, czym z pewnością sprawił  niespodziankę całej piłkarskiej rodzinie. Warto dodać, że zawodnik wybrał grę w rodzinnych barwach, mimo wielu propozycji piłkarskich z innych klubów.  

Bardzo się cieszę, to jest mój dom, w którym czuję się znakomicie. Były propozycje z innych, wyższych lig, ale bliskość rodziny i perspektywa pracy w Skierniewicach były decydujące. Duży wpływ na dezycję mieli również: zarząd Unii, prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk, trener i oczywiście drużyna. Przekonała mnie też wizja klubu na kolejne lata, nie tylko to co związane jest z pierwszą drużyną, ale również akademią. Chcę pomoc w dalszym rozwoju całego projektu – powiedział po parafowaniu kontraktu. – Cel jest jasny! Awansować do 2 ligi. Zaraz będzie oddany stadion. Teraz drużyna musi zrobić krok do przodu, dlatego wracam aby w tym pomoc.

Dawid wraca do Skierniewic po dwóch sezonach spędzonych w zespole rezerw warszawskiej Legii, gdzie rozegrał łącznie 48 spotkań, zdobywając 21 bramek, będąc jednym z najskuteczniejszych napastników całej ligi. W tym czasie Dzięgiel sięgnął dwukrotnie po Mazowiecki Wojewódzki Puchar Polski 

W barwach Unii Dzięgielewski rozegrał pełny sezon 2020/21, występując w 30 spotkaniach, zdobywając 12 bramek. Wspólnie z ekipą trenera Rafała Smalca wywalczył wówczas Wojewódzki Puchar Polski w łódzkiem. Wcześniej występował w barwach Górnika Łęczna, z którym awansował na zaplecze ekstraklasy. To bardzo doświadczony zawodnik, gwarantujący liczby i bramki, który występował w takich zespołach jak: Motor Lublin, GKS Bełchatów, Pogoń Siedlce, GKS Tychy, MKS Kutno oraz juniorskich drużynach Legii Warszawa. 

Ten transfer to znakomita wiadomość dla wszystkich kibiców, których niepokoiła ostatnio forma Unii. W poprzednim sezonie skierniewiczanie nie zachwycali szczególnie w ofensywie. Wychowanek Unii ma poprawić statystyki w ataku, a przede wszystkim pomóc drużynie zgarniać kolejne, ważne punkty w tym sezonie. Doświadczenie, przebojowość i boiskowa szybkość z pewnością pomogą naszej drużynie w osiąganiu najwyższych celów. O atmosferę w szatni też nie musimy się martwić.

Dzięgiel! Dobrze Cię widzieć! Powodzenia! 

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …