Home / Aktualności / Unia z pierwszym zwycięstwem w sezonie!

Unia z pierwszym zwycięstwem w sezonie!

Pięć bramek i pierwszy w tym sezonie komplet punktów wywalczyli piłkarze skierniewickiej Unii w Sieradzu, pokonując miejscową Wartę (5:1). Tym samym podopieczni trenera Kamila Sochy zrehabilitowali się za niezbyt udany początek sezonu 2023/24.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce skierniewiczanie przegrali w Łomży z miejscowym ŁKS-em (1:4), a tydzień później przed własną publicznością ulegli Victorii Sulejówek (0:1). Zła seria została na szczęście przerwana w trzeciej kolejce. Drużyna wreszcie była skuteczna i nie popełniała błędów w defensywie, czego efektem było wysokie i przekonujące zwycięstwo (5:1).

Nie obyło się jednak bez zmian personalnych w meczowej jedenastce. W pierwszym składzie w porównaniu z poprzednimi starciami pojawił się m. in.: Nikita Vasin. To właśnie wypożyczony z Polonii Warszawa pomocnik okazał się bohaterem pierwszego kwadransa gry. Najpierw już w 8 minucie otworzył wynik meczu, a następnie w 15 minucie precyzyjnie dośrodkował na głowę Kamila Sabiłło (2:0). Gospodarze złapali kontakt w 28 minucie spotkania (2:1), ale ostatnie słowo w pierwszej połowie i tak należało do piłkarzy Kamila Sochy. W doliczonym czasie gry do siatki trafił bowiem Damian Makuch (3:1).

Po zmianie stron skierniewiczanie podwyższyli wynik meczu, po dwóch kapitalnych kontratakach. W 63 minucie swoją premierową bramkę po powrocie do Skierniewic zdobył Dawid Dzięgielewski, a wynik dziesięć minut później ustalił Kamil Sabiłło. Dzięki zwycięstwu, skierniewiczanie awansowali na 11 lokatę w tabeli. Prowadzi niezmiennie ekipa Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z kompletem punktów.

Szansa na kolejne ligowe punkty już w najbliższą środę, 23 sierpnia w Nieborowie podczas meczu z kolejnym beniaminkiem GKS Wikielec. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00!