Home / Aktualności / Raport z Akademii (20-22 października)

Raport z Akademii (20-22 października)

Za nami kolejny weekend, w którym młodzi adepci futbolu z naszej akademii rywalizowali o jak najbardziej korzystne rezultaty ze swoimi rówieśnikami z innych drużyn. Od piątku do niedzieli zaplanowano dziewięć spotkań młodych unitów, jednakże nie wszystkie doszły do skutku. Powodem takiego stanu rzeczy były złe warunki atmosferyczne, uniemożliwiające rozegranie meczów.

W piątkowy wieczór o godzinie 19:00 miało odbyć się spotkanie Unii 2013 przeciwko Olimpii Niedźwiada. Niestety był to pierwszy z meczów, które nie doszedł do skutku. W trosce o zdrowie młodych zawodników podjęto decyzję o zmianie terminu rozegrania tego spotkania. Następnie w sobotę o godzinie 10:00 odbył się mecz wyjazdowy rocznika 2010 przeciwko Pogoni Godzianów. Podopieczni Damiana Kuligowskiego zdecydowanie udowodnili na boisku kto jest lepszą drużyną. Swoim rywalom strzelili aż 15 goli, zachowując przy tym czyste konto. Było to kolejne z rzędu wysokie zwycięstwo tej drużyny, dzięki czemu zrobiła ona kolejny krok w walce o zajęcie pierwszego miejsca w lidze. Jak przyznaje trener wspomnianego rocznika „naszym celem jest wygranie ligi oraz awans do wyższej klasy rozgrywek. Mimo bardzo dobrych wyników w lidze nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ nasz zespół czekać będą jeszcze baraże z najlepszymi drużynami z innych okręgów.” Pozostaje zatem trzymać kciuki za młodych unitów, aby na wiosnę rywalizowali z czołowymi zespołami województwa łódzkiego.

Również w sobotę swoje mecze rozgrywały roczniki 2012, 2014, 2015 i 2016. Pierwszy z wymienionych o godzinie 14:30 podejmował na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej 8 zespół Jutrzenki Mokra Prawa. Było to spotkanie bardzo jednostronne, co podkreśla wynik 13:0 dla młodych unitów. Podopieczni Karola Skrzydło kontrolowali przebieg meczu od początku do końca, przypieczętowując swoją przewagę zdobywaniem kolejnych bramek. Rocznik 2014 rozgrywał swoje spotkanie w Rawie Mazowieckiej przeciwko swoim rówieśnikom z tamtejszej Mazovii. Spotkanie było emocjonujące, a piłkarze obu drużyn walczyli zawzięcie o jak najlepszy rezultat. Młodzi skierniewiczanie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, dając z siebie wszystko na boisku. O godzinie 12:00 w Wysokiennicach rozpoczął się mecz rocznika 2015, przeciwko lokalnej Juvenii. Po raz kolejny zawodnicy z naszej akademii ambitnie walczyli i zostawili po sobie dobre wrażenie na murawie, dzięki czemu do Skierniewic wracali zadowoleni. Natomiast o godzinie 11:00 podopieczni Michała Kolińskiego z rocznika 2016 podejmowali na orliku przy ul. Kilińskiego Pogoń Bełchów. Gospodarze dzięki determinacji, woli walki i umiejętnościom odnieśli zadowalający rezultat i z niecierpliwością czekają na kolejnego ligowego rywala.

Na niedzielę zaplanowane były trzy spotkania z udziałem zawodników naszej Akademii. Dwa z nich niestety nie doszły do skutku, ze względu na obfite opady deszczu, które doprowadziły do zalania boisk. Na inny termin przełożono wyjazdowe spotkanie rocznika 2011 przeciwko Łódzkiej Akademii Futbolu, a także mecz rocznika 2017 z Olimpią Chąśno. Jedyne niedzielne spotkanie odbyło się o godzinie 12:00 na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej 8. Podopieczni Karola Skrzydło z rocznika 2012 rozgrywali wówczas mini-derby miasta, rywalizując z Widokiem 2013. Spotkanie było pełne emocji, a zwycięstwo odnieśli młodzi unici, którzy zdobyli 4 bramki, tracąc tylko jedną.

Był to kolejny udany weekend dla zawodników naszej akademii! Kolejne emocje z udziałem naszych młodych piłkarzy już w najbliższą sobotę. Niebawem na naszych mediach społecznościowych pojawią się informacje odnośnie przeciwników i miejsc rozgrywania spotkań. Wszystkich sympatyków piłkarskich serdecznie zapraszamy na mecze z udziałem wszystkich zespołów Unii Skierniewice!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …