Home / Aktualności / Za nami Unia Cup rocznika 2016

Za nami Unia Cup rocznika 2016

W minioną niedzielę (14.01) odbył się kolejny turniej z cyklu Unia Cup. Tym razem na boiska wyszli zawodnicy z rocznika 2016. Wydarzenie miało miejsce w hali pneumatycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach, przy ul. Pomologicznej 8.

Do turnieju przystąpiło osiem drużyn, w tym dwa zespoły gospodarzy, czyli Unia I i Unia II. Oprócz tego na naszym obiekcie gościliśmy młodych piłkarzy Boruty Zgierz, Orląt Cielądz, Akademii Piłkarskiej Champions Łowicz, Stali Niewiadów, Milanu Łódź oraz zawodniczki Emki Skierniewice. Piłkarskie zmagania rozpoczęły się o godzinie 11:30. Adepci futbolu rywalizowali ze sobą w systemie każdy z każdym, dzięki czemu w trakcie turnieju byliśmy świadkami aż 28 meczów. Spotkania rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach, a każde z nich trwało 15 minut. W przerwach między meczami wszyscy zawodnicy mogli skorzystać z bufetu, który oferował darmowe kanapki, przekąski czy słodycze.

W trakcie trwania turnieju nie zabrakło rywalizacji, walki, a także dobrej zabawy. Młodzi piłkarze i piłkarki pozostawili na boiskach mnóstwo sił, a co najważniejsze, obeszło się bez jakichkolwiek urazów. Zawodnicy Unii prowadzeni przez trenera Michała Kolińskiego mogli trenować rozgrywanie piłki, a także zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z różnych rejonów województwa łódzkiego, co niewątpliwie było dla nich cenną lekcją. Wyniki były sprawą drugorzędną, ponieważ głównym celem turnieju było aktywne spędzenie dnia przez młodych piłkarzy i dobra zabawa. Poza tym była to doskonała okazja, aby sprawdzić w jakiej formie są zawodnicy po przerwie zimowej. Warto wspomnieć także o licznie przybyłych na turniej kibicach, którymi byli rodzice zawodników żywiołowo dopingujący swoich młodych zawodników i zawodniczki.

Kiedy wszystkie zespoły rozegrały już po siedem meczów nadszedł czas na ceremonię wręczenia nagród. Wszyscy zawodnicy otrzymali złote medale, zaś każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, który wręczali członkowie zarządu i koordynatorzy akademii Unii Skierniewice. Wszystkim przybyłym na turniej dziękujemy za obecność i mamy nadzieję, że niedługo znów się spotkamy na piłkarskim szlaku!

#KubuśJesteśmyzTobą! Dodatkowy wymiar meczu derbowego z Pelikanem Łowicz!

Zbliża się piłkarskie święto na Stadionie Miejskim. Już 26 kwietnia przy ul. Pomologicznej odbędą się …