Home / Aktualności / Stadion Miejski w Skierniewicach oficjalnie otwarty!

Stadion Miejski w Skierniewicach oficjalnie otwarty!

23 marca w widowiskowym stylu otwarto wyczekiwany od lat Stadion Miejski w Skierniewicach. Wyjątkowa oprawa, komplet publiczności i emocjonujący mecz, tego nie brakowało podczas wydarzenia. Piłkarskie święto dopełnił piknik i rywalizacja e-sportowa.

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. Po 18 miesiącach do użytku oddano przepiękny stadion, który będzie służył kolejnym pokoleniom sportowców. 23 marca odbyła się ceremonia otwarcia. Poprzedził ją tematyczny piknik na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz II edycja Turnieju Gry Fifa pod balonem pneumatycznym. Kulminacyjnym momentem wydarzenia był mecz otwarcia pomiędzy Unią Skierniewice, a Legionovią Legionowo. Zanim piłkarze rozpoczęli pierwszą historyczną rywalizację na płycie boiska, odbyła się ceremonia otwarcia z pokazami laserów i pirotechniką. Nie zabrakło też przecięcia wstęgi przez zaproszonych gości.

Wydarzenie było też doskonałą okazją do wyróżnień zasłużonych dla skierniewickiej piłki nożnej. Symboliczne statuetki w przerwie meczu otrzymali z rąk Prezydenta Krzysztofa Jażdżyka: Bogdan Sękalski, Ireneusz Jarząbek, Marek Paradowski, Kamil Kruk – syn Śp. Tadeusza Kruka i Bolesław Heichman – przyjaciel Śp. Jana Grzelki.Przypomnijmy, że inwestycja kosztowała ponad 50 mln złotych. Została dofinansowana z funduszu „Polski Ład” (28,5 mln złotych) oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (2,4 mln złotych). Stadion dopełnił całości inwestycji. Jesienią 2023 roku do użytku skierniewickich klubów i stowarzyszeń oddano nowoczesny kompleks boisk z dwoma zadaszonymi halą pneumatyczną placami. Już wtedy pozytywnych recenzji nieszczędziła ekstraklasowa Puszcza Niepołomice, która przygotowywała się do startu piłkarskiej wiosny w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Mecz mógł się podobać. Skierniewiczanie od pierwszych minut dominowali na placu gry. Stworzyli sobie kilka okazji bramkowych. Niestety w kluczowych momentach brakowało skuteczności i odrobiny boiskowego szczęścia. W drugiej części do głosu nieśmiało dochodziła Legionovia, która dwukrotnie bardzo groźnie zagroziła naszej  bramce. W pierwszej sytuacji z linii bramkowej futbolówkę wybił Mateusz Stępień, a w drugiej sytuację sam na sam wybronił Stanisław Pruszkowski. Unia również miała swoje okazje w drugiej połowie, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Podopieczni trenera Kamila Sochy utrzymali siódmą lokatę w tabeli, a strata do prowadzącej Pogoni Grodzisk Mazowiecki wzrosła do 13 punktów. Kolejny mecz już 29 marca w Białymstoku z rezerwami Jagielloni. Kolejny mecz przy ul. Pomologicznej Unia rozegra 5 kwietnia, mierząc się z GKS-em Bełchatów. Początek spotkania o godz. 19:00.

Liczymy, że boiska przełożą się na jakość szkolenia, a następnie wyniki sportowe.
Zapraszamy do obejrzenia [FOTORELACJI]

#KarnetNaUnie Rusza sprzedaż karnetów na mecze Unii!

16 kwietnia o godz. 12:00 wystartuje sprzedaż karnetów na mecze Unii Skierniewice. Karnet zagwarantuje wejście …