Home / Aktualności / Działoszyn zdobyty! Warta – Unia 0:4!

Działoszyn zdobyty! Warta – Unia 0:4!

Piąte kolejne zwycięstwo stało się faktem. W środę (9.05) podopieczni trenera Rafała Smalca w bardzo dobrym stylu ograli kolejnego rywala z czołówki tabeli i zrobili znaczący krok w drodze po awans do trzeciej ligi. Przewaga nad drugim Nerem Poddębice wzrosła już bowiem do 11 punktów! Do mistrzostwa piłkarze Unii potrzebują już tylko 10 oczek! Kolejny mecz w sobotę (12.05) przy ul. Pomologicznej.

Za nami prawdziwy piłkarski koncert w wykonaniu piłkarzy skierniewickiej Unii. W środę skierniewiczanie utrzymali zwycięską serię pięciu kolejnych zwycięstw z rzędu i ograli na bardzo trudnym terenie trzecią w tabeli Wartę Działoszyn.Od pierwszych minut spotkanie było pod pełną kontrolą naszego zespołu, który spokojnie wymieniał piłkę w środkowej strefie boiska. Już w pierwszych minutach gry doskonałej sytuacji nie wykorzystał Kamil Sabiłło. Nasza cierpliwość została nagrodzona w 20 minucie. Wówczas kapitalnym uderzeniem popisał się Kamil Łojszczyk i Unia wyszła na prowadzenie. Kilka minut później w polu karnym faulowany był Konrad Kowalczyk, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze ponownie podszedł Kamil i pewnym strzałem podwyższył na 2:0. Dla Kamila było to kolejno 9. i 10. trafienie w bieżących rozgrywkach. Do szatni Unia schodziła zatem z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Unia cały czas nacierała i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Gospodarze dzielnie bronili się do 70 minuty. Wówczas kapitalną akcję Adriana budki wykończył Kamil Sabiłło, który wciąż walczy o koronę króla strzelców. Obecnie na swoim koncie nasz super strzelec ma 23 bramki i do pierwszego Patryka Pietrasiaka z Boruty Zgierz traci 5 goli. Wróćmy jednak do meczu w Działoszynie. Chwilę po bramce Sabiłło, wynik na 4:0 ustalił Maciek „Neymar” Wyszogrodzki, który wykończył kapitalne dogranie Kamila Łojszczyka. Unia wróciła zatem do Skierniewic z tarczą, kolejny raz w tym sezonie udowadniając, że nie ma sobie równych w obecnym sezonie. Na siedem kolejek przed końcem podopieczni trenera Rafała Smalca mają aż 11 punktów przewagi nad drugim Nerem Poddębice i są o krok od awansu do trzeciej ligi. Do wymarzonego mistrzostwa brakuje już tylko 10 punktów!

IV liga 2017/2018, grupa: łódzka
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
18.  Zjednoczeni Bełchatów 27 0 0 0 27 4-168 0 0 13 1-68 0 0 14 3-100
 Zjednoczeni Bełchatów wycofali się z rozgrywek po 21. kolejce.

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę, 12 maja o godz. 15:00. Na stadion przy ul. Pomologicznej tym razem przyjedzie przedostatnia w tabeli Zawisza Pajęczno. Trzy punkty obowiązkowe! Wasza obecność i wsparcie na trybunach również!

Warta Działoszyn – UNIA Skierniewice 0:4
(20,35′ Łojszczyk, 70′ Sabiłło, 75′ Wyszogrodzki)

Wszyscy Na Unie!

#KarnetNaUnie Rusza sprzedaż karnetów na mecze Unii!

16 kwietnia o godz. 12:00 wystartuje sprzedaż karnetów na mecze Unii Skierniewice. Karnet zagwarantuje wejście …