Home / Aktualności / Po kolejne trzy punkty! Gramy z Pilica Przedbórz!

Po kolejne trzy punkty! Gramy z Pilica Przedbórz!

Przed nami kolejne mecze o mistrzostwo czwartej ligi. Rywalizację w ramach 29. kolejki rozpoczniemy w Przedborzu, gdzie już w piątek (18.05) Unia postara się wykonać kolejny krok w drodze do trzeciej ligi. Rywalem będzie zajmująca 16. miejsce w tabeli Pilica. Trzy punkty obowiązkowe! Pierwszy gwizdek o godz. 18:00! 

Podopieczni trenera Rafała Smalca są już jedną nogą w trzeciej lidze. Po ubiegłotygodniowym, efektownym zwycięstwie nad Zawiszą Pajęczno (12:0) oraz wpadce wicelidera z Poddębic unici mają już czternaście punktów przewagi, a do awansu brakuje im zaledwie czterech punktów. – Drużyna jedzie po trzy punkty – słyszymy w obozie skierniewickiego zespołu. – Chcemy najszybciej jak to możliwe zapewnić sobie awans. Jak bardzo zdeterminowana jest unia było widać przy okazji ostatniego meczu z Pajęcznem, kiedy to rywal z dołu tabeli przyjął 12 ciosów, a Unia od pierwszych minut wystawiła niemal najsilniejszą „jedenastkę”.

W piątek, 18 maja unici udadzą się w delegację do kolejnej ekipy z dna ligowej tabeli. Pilica Przedbórz w 28 spotkaniach zainkasowała zaledwie 24 punkty. Nastroje w szatni poprawiły ostatnio dwa kolejne ligowe zwycięstwa w Kleszczowie z Omegą (3:2), a wcześniej z Ceramikę Opoczno (3:1). Unia przyjedzie na ten niełatwy teren z zamiarem zanotowania siódmego kolejnego zwycięstwa oraz 25. w całym sezonie. Co jednak najważniejsze w przypadku zainkasowania trzech punktów, podopieczni trenera Smalca będą potrzebowali zaledwie punktu, aby świętować awans do trzeciej ligi.W pierwszym meczu między tymi zespołami przy ul. Pomologicznej padł bezbramkowy remis. Teraz czas na rewanż. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe widowisko.

Ceramika Opoczno KS Kutno 19 maja, 17:00
Włókniarz Zelów Omega Kleszczów 19 maja, 17:00
Pilica Przedbórz Unia Skierniewice 18 maja, 18:00
Zawisza Pajęczno LKS Kwiatkowice 19 maja, 17:00
Ner Poddębice Zjednoczeni Bełchatów
Boruta Zgierz Warta Działoszyn 19 maja, 16:00
Pelikan II Łowicz Stal Niewiadów 20 maja, 11:15
Orkan Buczek GKS II Bełchatów 18 maja, 18:00
Zjednoczeni Stryków KS Paradyż 19 maja, 17:00

Pierwszy gwizdek o godz. 18:00! 
Kibice bądźcie z nami na wyjeździe oraz w sieci. 

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …