Home / Aktualności / Jakóbiak i Sabiłło odchodzą z Unii Skierniewice!

Jakóbiak i Sabiłło odchodzą z Unii Skierniewice!

Kamil Sabiłło i Przemek Jakóbiak nie zagrają w przyszłym sezonie w barwach Unii. Najlepszy strzelec rozgrywek od nowego sezonu będzie najprawdopodobniej zawodnikiem pierwszoligowego klubu – Wigry Suwałki. Z drużyną pożegnał się także Przemek Jakóbiak, który postanowił poświecić więcej czasu rodzinie.

To pierwsze poważne zmiany w składzie przed zbliżającą się wielkimi krokami trzecią ligą. Kamil swoją decyzją nikogo nie zaskoczył. Za jego transferem przemawiały jego osiągnięcia na boisku i zaraz po zakończeniu sezonu pewnym było, że ex zawodnikiem Widzewa Łódź zainteresują się kluby z wyższych lig. Niecodziennie strzela się bowiem 37 bramek w sezonie. Przenosiny potwierdził już sam zawodnik. Z tego co wiemy pozostał jeszcze ostatni krok, a więc podpisanie kontraktu. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że zawodnik obecnie negocjuje indywidualne warunki umowy.

Niewątpliwie dla 24-letniego Kamila awans z trzeciej do Nicei Pierwszej Ligi to ogromny skok w karierze. Zawodnik był testowany przez Wigry przez kilka dni. Wypadły one bardzo dobrze, a Kamil strzelił bramkę w meczu z DFK Dainava podczas zgrupowania na Litwie. We wtorek wieczorem (26.06) Sabiłło nie krył radości na swoim kanale na facebooku, pozując w koszulce treningowej Wigier Suwałki oraz zamieszczając wpis – „Nice 1 Liga. Czas na zrealizowanie kolejnych marzeń”. Kilka dni wcześniej Kamil podziękował także wszystkim za cały sezon oraz za wsparcie kibiców i zarządu. – Dziękuję całej drużynie UNI SKIERNIEWICE, trenerowi, działaczom, a także wszystkim osobą które wierzyły we mnie i upragniony awans do III ligi.

Jakóbiak stawia na rodzinę

Z drużyną pożegnał się także Przemek Jakóbiak. – Przemek był kapitanem w ostatnim meczu czwartej ligi z LKS Kwiatkowice. W ten sposób zespół uhonorował go i podziękował za dotychczasowy wkład i zaangażowanie – poinformował dyrektor sportowy klubu Leszek Koźbiał. – Zawodnik zrezygnował z występów w trzeciej lidze i postanowił poświęcić więcej czasu rodzinie. Szanujemy jego decyzję i dziękujemy za wszystko co zrobił dla naszego klubu.

Przypomnijmy, że Jakóbiak przyszedł do zespołu Unii w lipcu 2017 roku z Mszczonowianki Mszczonów. W tym sezonie Przemek strzelił dla Unii pięć bramek. Wcześniej jako junior występował w Lechu Poznań i Polonii Warszawa. Następnie reprezentował Lecha II Poznań, Concordię Piotrków Trybunalski, Olimpię Grudziądz czy Pelikana Łowicz. Przemek Dziękujemy za wszystko.

„Alvaro” testowany przez Olimpię Grudziądz

Niepewna jest także przyszłość Krzysztofa Wojciechowskiego, który został wypożyczony do Unii z SMS-u Łódź. Obecnie zawodnik przebywa na testach w pierwszoligowej Olimpii Grudziądz. Jeśli testy młodego obrońcy wypadną pozytywnie, a klub z Grudziądz podpisze z nim kontrakt, to w przyszłym sezonie Wojciechowski będzie bronił zespołu Olimpii przed szturmem swojego byłego klubowego kolegi Kamila Sabiłło. Alvaro zostanie zapamiętany przez kibiców Unii przede wszystkim z trafienia w wyjazdowym, arcyważnym meczu z Nerem Poddębice, które dało nam cenne zwycięstwo 1:0 i przybliżyło awans do trzeciej ligi.

Jeśli chodzi o wzmocnienia przedsezonowe będziemy na bieżąco informować o takowych ruchach za pośrednictwem naszych kanałów. Na ten moment nie podajemy konkretnych informacji. 4 lipca kiedy drużyna Unii wznowi treningi, na boisku mogą pojawić się nowi piłkarze, których przetestuje trener Rafał Smalec.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wszystko co zrobili dla naszego klubu i życzymy jak najlepszych sportowych wyników! 

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …