Home / Aktualności / Witajcie Wakacje! Podopieczni Akademii odebrali świadectwa!

Witajcie Wakacje! Podopieczni Akademii odebrali świadectwa!

W sobotę (22.06) sezon zakończyli nie tylko seniorzy, ale też ich następcy z Akademii Unii Skierniewice. W przerwie meczu z Ursusem Warszawa, ponad 150 zawodników odebrało zasłużone świadectwa i powitało długo wyczekiwane wakacje.

Spotkanie nie mogło się obyć rzecz jasna bez akcentu piłkarskiego. Wszystkie grupy od godzin popołudniowych rozgrywały wewnętrzne mecze z kolegami z drużyn, doskonale się przy tym bawiąc. Następnie wszyscy wspólnie z rodzicami przenieśli się na trybuny Stadionu Miejskiego przy ul. Pomologicznej, by wspólnie obejrzeć ostatni ligowy mecz trzeciej ligi pomiędzy pierwszą drużyną Unii Skierniewice, a Ursusem Warszawa. Duże wyróżnienie spotkało najmłodsze grupy dzieciaków, które mogły wyprowadzić piłkarzy obu ekip na płytę główną.

Ponad 150 zawodników otrzymało pamiątkowe dyplomy!

Punktem kulminacyjnym spotkania była przerwa w meczu, którą wykorzystano na uhonorowanie całej piłkarskiej rodziny Akademii Unii Skierniewice. Pamiątkowe świadectwa ukończenia pewnego poziomu piłkarskiego rzemiosła otrzymał każdy młody unita. Nie brakowało emocji,uśmiechów i okrzyków zwycięstwa. Gratulacje oprócz trenerów przekazali także włodarze klubu, na czele z Pawłem Trojanem, Sebastianem Pazurkiem i Tomaszem Grędą.

Wakacyjne plany akademii..

Przypomnijmy, że na ten moment w Akademii jest około 250 zawodników i zawodniczek. O planach na wakacyjne miesiące opowiedział koordynator Akademii – Adam Cyronek. – Trenujemy przez całe wakacje, a zajęcia będą odbywać się w łączonych grupach. Od września wracamy do regularnych zajęć. Organizujemy też trzy turnusy półkolonii oraz dwa obozy piłkarskie, na które wyjedzie blisko stu zawodników.

Organizacja i dalszy rozwój…

Dyrektor Akademii w kilku słowach podsumował dotychczasowe dokonania akademii. – W tym roku udało nam się przede wszystkim ułożyć wiele rzeczy organizacyjnych, które pozwalają na sprawne funkcjonowanie naszych grup. Cieszy widoczny postęp piłkarski zawodników. Nasze drużyny regularnie uczestniczyły w rozgrywkach ligowych oraz turniejach regionalnych i ogólnopolskich. Kilkoro trenerów rozpoczęło kursy, co pozwoli jeszcze bardziej zwiększyć jakość prowadzonych zajęć i szkolenia w klubie. Nawiązaliśmy współpracę z firmą JAKO, dzięki której nasze grupy występują w jednolitych strojach podczas meczów. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu.

Wszystkim zawodnikom życzymy udanego odpoczynku, wymarzonych podróży oraz szczęśliwych powrotów! Do zobaczenia!

#WszyscyNaUnie

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …