Home / Aktualności / Wiele pytań i brak odpowiedzi. Co dalej z trzecią ligą?

Wiele pytań i brak odpowiedzi. Co dalej z trzecią ligą?

Wciąż nie wiadomo czy piłkarze 3. ligi w trwających rozgrywkach wrócą do gry. We wtorek (12.05) decyzję w tej sprawie miał podjąć PZPN, który został poproszony przez okręgowe związki o ustalenie rozwiązanie problemowej sytuacji.

12 maja wszystko miało być jasne, a piłkarze grający w czterech trzecioligowych grupach mieli uzyskać odpowiedź na pytanie co dalej. Wczorajsze spotkanie władz zarządu polskiego związku piłki nożnej sytuacji jednak nie wyjaśniło, co potwierdził oficjalny komunikat – Wszelkie uchwały dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek 3. ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podjąć mają Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za organizację rozgrywek.

Jednocześnie poinformowano, że rozgrywki 3. ligi w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez WZPN. Wcześniej planowano, że od nowych rozgrywek czterema grupami zarządzać będzie PZPN. Udało nam się ustalić, że decyzja ma zapaść w czwartek, 14 maja. O komentarz poprosiliśmy trenera Rafała Smalca. − Dziś praktycznie nie wiemy nic. Czy wrócimy do gry, kiedy rozpocznie się nowy sezon, czy możemy i na kiedy umawiać sparingi, co dalej z pucharem? Pytań jest wiele, odpowiedzi brak.  Dla mnie wydaje się oczywiste, że ligi nie będzie. Na razie trenujemy. Robimy swoje. Jesteśmy umówieni z zarządem, że pod koniec tygodnia spotkamy się i ustalimy co dalej. Mam nadzieję, że do tego czasu zapadną już jakieś decyzje.

Szkoleniowiec Unii dodaje, że kolejna przerwa w treningach nie wpłynie dobrze na funkcjonowanie zespołu − Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, że teraz ponownie treningi zostaną zawieszone i spotkamy się dopiero w lipcu. Ta przerwa, którą mamy za sobą już zostawiła ślady. Jeśli mielibyśmy nie trenować przez kolejnych 6 tygodni i spotkać się w lipcu, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu, trudno mi sobie to wyobrazić. To są piłkarze, oni potrzebują treningów.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój sytuacji. Decyzję w czwartek, 14 maja ma podjąć warmińsko-mazurski związek piłki nożnej. Warto dodać, że na ten moment liderem grupy pierwszej jest ekipa Sokoła Ostróda, a w strefie spadkowej znajdują się Polonia Warszawa, Ruch Wysokie Mazowieckie i KS Wasilków.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …