Home / Aktualności / Oficjalnie! Bartosz Broniarek zawodnikiem Unii!

Oficjalnie! Bartosz Broniarek zawodnikiem Unii!

Ten doświadczony obrońca występujący przez lata na boiskach drugiej i trzeciej ligi będzie podporą skierniewickiej defensywy w nadchodzącym sezonie 2021/2022 . W poprzednim 29-latek występował w Pogoni Grodzisk Mazowiecki, z którą wywalczył awans do 2. ligi!

Bartek wraca do Skierniewic po 13 latach przerwy. Skierniewice opuścił w 2008 roku, przenosząc się do Concordii Piotrków Trybunalski (2.liga), gdzie spędził trzy sezony. Następnie występował kolejno w: MKS Kutno (3. liga), Olimpii Elbląg (2. liga) i Concordii Elbląg (2. liga). W 2014 roku bronił barw Lechii Tomaszów Mazowiecki (3. liga), by rok później trafić do Pelikana Łowicz (3. liga). W Łowiczu spędził cztery kolejne lata. W 2019 roku występował w Liderze Włocławek. W poprzednim sezonie Broniarek wspólnie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki wywalczył awans do drugiej ligi. Teraz historia zatoczyła koło, a popularny „Broniar” ponownie zagra w skierniewickiej Unii!

– To bardzo miłe, móc wrócić do Unii Skierniewice po tylu latach przerwy. Debiutowałem w wieku 16 lat, a klub opuszczałem rok później. Mam tu wielu przyjaciół na boisku i poza nim. Doskonale znam trenera Piotrka Kocembę, kapitana Konrada Kowalczyka, jak i prezesów. Z wieloma zawodnikami spotykałem się na boisku, kiedy grałem w barwach Unii. Miły powrót, mam nadzieję, że na miłe chwile dla wszystkich, więc zobaczymy co czas pokaże.

Bartek związał się z klubem z ul. Pomologicznej na dwa najbliższe lata. Jak zapowiada, to właśnie w Skierniewicach chce zakończyć przygodę z piłką. – Cel jest taki aby zakończyć tutaj karierę i pomóc klubowi w zdobyciu tego, co udało się w poprzednim sezonie w Grodzisku Mazowieckim, awansu do 2. ligi. Nikt na nas nie stawiał, a my pokazaliśmy, że można wszystko. Wiadomo jaka jest piłka. Dziś Unia kończy zmagania ligowe na piątym miejscu. Jutro możemy wywalczyć awans.


Bartek! Witamy ponownie! 

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …