Home / Aktualności / Oficjalnie! Bartosz Broniarek zawodnikiem Unii!

Oficjalnie! Bartosz Broniarek zawodnikiem Unii!

Ten doświadczony obrońca występujący przez lata na boiskach drugiej i trzeciej ligi będzie podporą skierniewickiej defensywy w nadchodzącym sezonie 2021/2022 . W poprzednim 29-latek występował w Pogoni Grodzisk Mazowiecki, z którą wywalczył awans do 2. ligi!

Bartek wraca do Skierniewic po 13 latach przerwy. Skierniewice opuścił w 2008 roku, przenosząc się do Concordii Piotrków Trybunalski (2.liga), gdzie spędził trzy sezony. Następnie występował kolejno w: MKS Kutno (3. liga), Olimpii Elbląg (2. liga) i Concordii Elbląg (2. liga). W 2014 roku bronił barw Lechii Tomaszów Mazowiecki (3. liga), by rok później trafić do Pelikana Łowicz (3. liga). W Łowiczu spędził cztery kolejne lata. W 2019 roku występował w Liderze Włocławek. W poprzednim sezonie Broniarek wspólnie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki wywalczył awans do drugiej ligi. Teraz historia zatoczyła koło, a popularny „Broniar” ponownie zagra w skierniewickiej Unii!

– To bardzo miłe, móc wrócić do Unii Skierniewice po tylu latach przerwy. Debiutowałem w wieku 16 lat, a klub opuszczałem rok później. Mam tu wielu przyjaciół na boisku i poza nim. Doskonale znam trenera Piotrka Kocembę, kapitana Konrada Kowalczyka, jak i prezesów. Z wieloma zawodnikami spotykałem się na boisku, kiedy grałem w barwach Unii. Miły powrót, mam nadzieję, że na miłe chwile dla wszystkich, więc zobaczymy co czas pokaże.

Bartek związał się z klubem z ul. Pomologicznej na dwa najbliższe lata. Jak zapowiada, to właśnie w Skierniewicach chce zakończyć przygodę z piłką. – Cel jest taki aby zakończyć tutaj karierę i pomóc klubowi w zdobyciu tego, co udało się w poprzednim sezonie w Grodzisku Mazowieckim, awansu do 2. ligi. Nikt na nas nie stawiał, a my pokazaliśmy, że można wszystko. Wiadomo jaka jest piłka. Dziś Unia kończy zmagania ligowe na piątym miejscu. Jutro możemy wywalczyć awans.


Bartek! Witamy ponownie! 

sprawdź również

Raport z akademii (18-19 listopada)

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, ale nie jest ona przeszkodą w rozgrywaniu meczów przez piłkarzy …