Home / Aktualności / Unia walczy o finał Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Unia walczy o finał Wojewódzkiego Pucharu Polski!

W środę, 10 maja piłkarze Unii Skierniewice powalczą z rezerwami ŁKS -u Łódź o Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski. Pierwszy gwizdek o godz. 16:00 na Stadionie w Nieborowie.

Przed nami jeden z najważniejszych meczów w sezonie. 10 maja w Nieborowie skierniewiczanie spróbują awansować do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski i wyeliminować lidera trzeciej ligi, solidny zespół ŁKS- II u Łódź.

Skierniewiczanie w trwających rozgrywkach dwukrotnie pokonali gości z Łodzi. Na wiosnę po dreszczowcu drużyna trenera Dawida Kroczka wygrała (1:0). Jedyną bramkę dla Unii zdobył Mateusz Stępień. Warto dodać, że w tym spotkaniu goście zmarnowali dwa rzuty karne. Jesienią w stolicy województwa łódzkiego skierniewiczanie wygrali (2:1) po trafieniach Bartłomieja Maćczaka i Damiana Mosiejko.

W drugim półfinale rozgrywanym tego samego dnia, Pelikan Łowicz powalczy w delegacji o awans z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Wielki finał zaplanowano na 21 czerwca na Stadionie im. Władysława Króla w Łodzi.

Wojewódzki Puchar Polski to można powiedzieć ulubione rozgrywki Unii Skierniewice. W ostatnich sześciu latach nasza drużyna reprezentowała miasto na etapie finału aż czterokrotnie. Ostatni raz w 2021 roku, wygrywając właśnie z rezerwami ŁKS-u na Stadionie im. Władysława Króla (3:1). Wcześniej drużyna prowadzona przez trenera Rafała Smalca dwukrotnie zdobyła puchar w 2020 roku pokonując w Kutnie, Pelikana Łowicz (3:2) oraz w 2019 roku w Piotrkowie Trybunalskim po serii jedenastek Lechię Tomaszów Mazowiecki (3:3) (k. 4:3). Unia była też finalistą edycji z 2017 roku. Wówczas zespół Kamila Sochy przegrał z Wartą Sieradz (0:2).

Przed rokiem tytuł zdobył RKS Radomsko, który na Stadionie Widzewa Łódź, pokonał rezerwy RTS po serii jedenastek (2:2) (k. 3:5).

#WszyscyNaUnie

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …