Home / Aktualności / Wielki sukces rocznika 2010 i ostatnie sprawdziany przed rozgrywkami ligowymi w akademii

Wielki sukces rocznika 2010 i ostatnie sprawdziany przed rozgrywkami ligowymi w akademii

W niedzielę odbył się mecz rewanżowy barażów o awans do II ligi wojewódzkiej, w którym rocznik 2010 naszej akademii udał się do Pajęczna na spotkanie z tamtejszą Akademią Piłkarską. W pierwszym starciu między tymi zespołami, które odbyło się w Skierniewicach 14 marca padł wynik 4:2 dla unitów, dzięki czemu podopieczni trenera Damiana Kuligowskiego przystępowali do rewanżu znajdując się w lepszej sytuacji. Początek pokazał, że zawodnicy z Pajęczna będą starali się odrobić dwubramkową stratę najszybciej jak to możliwe. Tak się jednak nie stało, ponieważ Skierniewiczanie wyprowadzili szybki, skuteczny kontratak, dzięki czemu objęli prowadzenie w bardzo ważnym meczu. Do przerwy wynik już się nie zmienił. Po zmianie stron młodzi unici podwyższyli na 2:0. Następnie nadarzyła się okazja na zdobycie trzeciej bramki z rzutu karnego, ale nie została ona wykorzystana. Ostatecznie drugi mecz między tymi zespołami zakończył się dwubramkowym zwycięstwem zawodników naszej akademii, którzy dzięki temu otrzymali promocję do gry w II lidze wojewódzkiej! Wielkie brawa należą się zawodnikom oraz trenerom, którzy włożyli mnóstwo wysiłku w przygotowania, co ostatecznie przyniosło wymierną korzyść. Nie należy zapominać również o rodzicach, którzy licznie przybyli na oba spotkania, aby dopingować młodych unitów, dzięki czemu byli oni w stanie wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Już za tydzień inauguracja II ligi wojewódzkiej, w ramach której Skierniewiczanie zmierzą się z Akademią Piłkarską Lechii Tomaszów.

Rocznik 2011 natomiast przygotowywał się do rundy wiosennej grając sparing z Borutą Zgierz. Rywal był niezwykle wymagający, co z resztą udowodniły boiskowe poczynania. Sparing obywał się na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej w Skierniewicach i od początku stroną dominującą byli goście. Mimo chęci odwrócenia losów meczu, niestety młodzi zawodnicy Unii nie dali rady nawiązać równej walki i ostatecznie przegrali 0:5. Należy pamiętać, że było to tylko spotkanie kontrolne i nie należy się martwić wynikiem. Trzymamy kciuki za zwycięstwa w meczach ligowych, które rozpoczną się już niebawem.

Podopieczni trenera Karola Skrzydło z rocznika 2012 podejmowali w Skierniewicach Łódzką Akademię Futbolu. Spotkanie rozgrywane na ul. Pomologicznej w Skierniewicach było bardzo emocjonujące, a oba zespoły zaprezentowały wysoki poziom umiejętności. Momenty wyrównanej gry przeplatały się z lekką przewagą gospodarzy, dzięki czemu Skierniewiczanie zdołali strzelić dwa gole. Taki wynik w ofensywie w połączeniu z bardzo dobrze funkcjonującą w meczu linią obrony okazał się być receptą na sukces. Ostatecznie 2:0 po bardzo dobrym meczu zwyciężyli zawodnicy naszej akademii, za co należą im się wielkie brawa!

Rocznik 2013 prowadzony przez trenera Jarosława Foksa udał się na dwudniowy turniej Hary Cup (sobota i niedziela) do Łodzi. Młodzi zawodnicy Unii mierzyli swoje umiejętności z takimi zespołami jak Zawisza Rzgów, Wicher Kobyłka, czy Szkółka Piłkarska ŁKS-u Łódź. Ostatecznie nie udało się unitom zająć miejsca miejsca na podium, ale zdobyli cenne doświadczenie, co może zaowocować w rozgrywkach ligowych. Mimo to, młodym piłkarzom należą się duże brawa za podjęcie zaciętej rywalizacji i walkę do końca.

Roczniki 2015 i 2016 natomiast rozegrały między sobą sparing wewnętrzy. Dzięki temu zawodnicy naszej akademii utrzymują rytm meczowy, aktywnie spędzają weekendy i co najważniejsze, cieszą się grą w piłkę nożną. Oprócz tego spotkanie kontrolne rozegrali najmłodsi w zestawieniu, czyli zawodnicy prowadzeni przez trenera Michała Kolińskiego z rocznika 2017. Rywalizowali oni z Łódzką Akademią Futbolu i podobnie jak ich nieco starsi koledzy, produktywnie spędzili weekend.

Ogromne gratulacje należą się rocznikowi 2010, który wywalczył awans do II ligi wojewódzkiej, dzięki czemu znalazł się w gronie ligowym z jednymi z najlepszych zespołów w województwie łódzkim. Mamy nadzieję, że w trakcie rozgrywek również będziemy mieli mnóstwo powodów do dumy i radości z poczynań podopiecznych trenera Damiana Kuligowskiego. Cieszy również fakt, że wszystkie zespoły z naszej akademii rozegrały mecze w miniony weekend, dzięki czemu jesteśmy spokojni o ich odpowiednie przygotowanie do rozgrywek ligowych.

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …