Home / Aktualności / Zaczynamy! W sobotę gramy z Legionovią w Legionowie!

Zaczynamy! W sobotę gramy z Legionovią w Legionowie!

Piłkarska wiosna wraca do Skierniewic. 16 marca na boisku w Legionowie piłkarze prowadzeni przez trenera Rafała Smalca powalczą o pierwsze w rundzie rewanżowej punkty. Rywalem będzie spadkowicz z drugiej ligi – Legionovia, która latem wracała przecież ze Skierniewic bez punktów.

Po prawie czterech miesiącach przerwy wznawiamy piłkarskie rozgrywki trzecioligowe. Na miejmy nadzieję, dobry początek rundy rewanżowej czeka nas arcytrudne starcie i wyjazd
do Legionowa i mecz z trzecią w tabeli Legionovią.

Obie drużyny mocno przepracowały okres przygotowawczy. Unia oprócz treningów rozegrała w sumie sześć sparingów. Przegrała z drugoligową Pogonią Siedlce (2:4) oraz liderem czwartej ligi (RKS-em Radomsko), zremisowała ze (IV liga) Zjednoczonymi Stryków (2:2), (II liga) Zniczem Pruszków (2:2) i (III liga) Ursusem Warszawa (1:1) oraz wygrała z (IV liga) Warta Sieradz (2:1).

Legionovia Legionowo, prowadzona przez trenera Marcina Sasala nie przegrała ani jednego sparingu w przygotowaniach do ligi. W ciągu ośmiu spotkań wygrała sześć z nich
i zremisowała dwa razy. – „(…)Przez większość meczów legionowianie dominowali i okazywali równi lub nawet lepsi od rywali z wyższych lig” – można przeczytać na oficjalnej stronie Legionovii. Która drużyna lepiej przepracowała okres przygotowawczy, przekonamy się w późne sobotnie popołudnie.

Zmiany kadrowe w Skierniewicach…

Do drużyny dołączyła trójka nowych graczy: obrońcy Mateusz Stępień (Ner Poddębice) i Mateusz Wodziński (Zjednoczeni Stryków) oraz pomocnik Hubert Przybycień (Górnik Łęczna). Z drużyną pożegnali się zaś Bartek Rakowski, który zasilił szeregi lidera rozgrywek – Sokoła Aleksandrów Łódzki oraz Szymon Kiwała, który zrezygnował z dalszej gry. Warto dodać, że kontuzji nie wyleczyli Mateusz Nierobisz i Paweł Czarnecki. Jesteśmy przekonani, że nowi gracze wypełnią lukę i pomogą drużynie w rozpoczynającym się sezonie.

Jedziemy po punkty…

Cel jest jeden, sprawić niespodziankę i przywieźć z delegacji pierwsze punkty w tym roku. Zadanie to będzie trudne, ale nie niemożliwe, co drużyna udowodniła już w pierwszym meczu w Skierniewicach. Wówczas po bramkach Kamila Łojszczyka, a następnie Maćka Naleja, wydarliśmy faworyzowanej Legionovii zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Wówczas również nikt na nas nie stawiał. Najwyższa pora na powtórkę! Do boju drużyno!

#WszyscyDoLegionova
#UniaNaNIch

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …