Home / Aktualności / Trwają przygotowania do meczu Unii z Piastem Gliwice!

Trwają przygotowania do meczu Unii z Piastem Gliwice!

– Przed nami wielkie sportowe wyzwanie z którym musimy się zmierzyć –mówił podczas wtorkowego (3.09) posiedzenia wiceprezydent Jarosław Chęcielewski. 26 września do Skierniewic zawita mistrz Polski, Piast Gliwice, który zmierzy się z Unią w ramach 1/32 Pucharu Polski.

Takiego meczu w historii miasta jeszcze nie było. Już 26 września o godz. 16:00 na Stadion Miejski przy ul. Pomologicznej zawita, świeżo upieczony Mistrz Polski – Piast Gliwice. Co najlepsza drużyna poprzedniego sezonu będzie robić w Skierniewicach? A mianowicie rywalizować z pucharowym reprezentantem województwa łódzkiego – Unią Skierniewice o awans do 1/16 Pucharu Polski! Przypomnijmy, że drużyna trenera Rafała Smalca, aby wystąpić na szczeblu centralnym rozgrywek musiała wcześniej wygrać Okręgowy Puchar Polski. Kolejnym wyzwaniem było zwycięstwo w Wojewódzkim Pucharze Polski, gdzie po rzutach karnych skierniewiczanie odprawili Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:3 (k.4:3), a puchar po 17 latach wrócił do Skierniewic. Los chciał, że podczas losowania 1/32 duma Skierniewic trafiła od razu na rywala z Ekstraklasy, którym okazał się mistrz kraju – Piast!

– To dla nas jako klubu wielka rzecz, która może się nie powtórzyć – komentował wynik losowania Sebastian Pazurek z zarządu klubu. –  Po 6 latach odbudowy klubu od zera, dziś jesteśmy wśród najlepszych drużyn w kraju w Pucharze Polski i gramy na własnym stadionie z aktualnym Mistrzem Polski.  Teraz musimy sprostać wyzwaniom nie tylko piłkarsko, ale i organizacyjnie, dlatego wspólnie z miastem i pracownikami ośrodka sportu postaramy się zgotować jak najlepsze widowisko!

Machina ruszyła…

Trwają przygotowania do tego najważniejszego meczu w historii skierniewickiej piłki. We wtorek, 3 września władze miasta i urzędnicy spotkali się wraz z przedstawicielami Unii Skierniewice, władzami OSir-u, pracownikami ochrony i policją, aby omówić plan działania na kolejne tygodnie. – Przed nami wielkie sportowe wyzwanie i musimy się do niego jak najlepiej przygotować. Do spotkania zostało coraz mniej czasu, dlatego musimy przyśpieszyć i załatwić wszelkie formalności – mówił podczas spotkania wiceprezydent Jarosław Chęcielewski.

A tych w przypadku imprezy masowej jest bardzo dużo. Chyba najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, dlatego przed oszacowaniem liczby dostępnych miejsc trzeba ustalić wspólnie ze specjalistą, które trybuny będą nadawały się do przyjęcia fanów. Podczas spotkania omówiono także kwestie m.in.: umiejscowienia i dojazdu kibiców gości, parkingów dla kibiców Unii, planu ochrony, imprez towarzyszących i działań promocyjnych. Ustalono także ceny biletów, które wyniosą 30 zł, a ich sprzedaż będzie prowadzona drogą elektroniczną oraz miejscową przy stadionie. Dystrybucja powinna ruszyć na około 2 tygodnie przed spotkaniem. Na ten mecz tracą ważność karnety i inne karty wstępu. Wejście tylko dla posiadaczy biletów.

Przygotowania wystartowały już w wakacje…

Dzięki czujności władz miasta i spółki OSiR wiele pracy zostało zrobione już w lipcu, a nową jakość zyskał stadion i klubowe pomieszczenia. – Pucharowy sukces piłkarzy Unii stawiał nas w obowiązku, aby zapewnić im jak najlepsze warunki w nadchodzącym sezonie. Dlatego do momentu powstania stadionu, zadbaliśmy o to, aby klubowe pomieszczenia zyskały nową jakoś, a drużyna mogła w godnych warunkach reprezentować Skierniewice na szczeblu 3. Ligi i pucharach – powiedział Krzysztof Jażdżyk.

Prezes ośrodka sportu, Marek Kujawski dodaje, że efekt udało się osiągnąć przede wszystkim dzięki zaangażowaniu pracowników spółki. – Remont nie byłby możliwy bez zaangażowania naszych pracowników, którzy własnymi rękoma, godzinami remontowali zniszczone pomieszczenia. A tych nie brakowało m.in.: odmalowaliśmy ściany, wymieniliśmy instalacje hydrauliczne i wentylacyjne, zamontowaliśmy dodatkowy zlew do mycia obuwia, wymieniliśmy wykładziny i natryski, a także poprawiliśmy jakość murawy na boisku. To tylko część wykonanych prac – wymienia prezes, który podczas wtorkowego spotkania pochwalił się kolejnym wykonanym zadaniem.

Udało nam się kompleksowo odrestaurować także bar na nowej hali OSiR. Pracy było pełno, ale jeśli w krótkiej perspektywie czasu, czeka nas najważniejszy mecz w historii skierniewickiej piłki, nie mogło się nie udać – dodaje prezes. Teraz nowy bar posłuży nie tylko na przyjęcie gości VIP podczas meczu z Piastem. Spółka planuje wynajmowanie nowej przestrzeni na różnego rodzaju uroczystości rodzinne: chrzty, komunie itp.

Dzięki odpowiedniej współpracy na linii samorząd – OSiR teraz z czystym sumieniem klub może przyjąć i ugościć najlepszą drużynę w Polsce w warunkach, których nie powstydziłby się żaden klub w tym kraju. Teraz przed samorządem i klubem wielkie wyzwanie, jakim niewątpliwie jest zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników tego piłkarskiego święta!

O kolejnych ustaleniach będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem naszych kanałów. Trzymamy kciuki za organizację i już nie możemy się doczekać 26 września!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …