Home / Aktualności / Po kolejne zwycięstwo! Zapowiedź meczu z RKS-em Radomsko!

Po kolejne zwycięstwo! Zapowiedź meczu z RKS-em Radomsko!

Przed nami mecz sąsiadów z ligowej tabeli. 26 października do Skierniewic zawita ósma siła ligi RKS Radomsko. Czy skierniewiczanie przerwą bardzo dobrą passę beniaminka i sięgną po siódme zwycięstwo w tym sezonie? Odpowiedź już w sobotę! Pierwszy gwizdek punktualnie o godz. 14:00!

19 punktów, 6 zwycięstw, 6 porażek i remis – to bilans obu drużyn po 13 kolejkach rundy jesiennej trzeciej ligi. Te identyczne liczby przełożyły się na podobne miejsca w ligowej tabeli. Unia zajmuje obecnie dziewiątą lokatę. O jedno miejsce wyżej jest za to beniaminek z Radomska, a to wszystko dzięki lepszej różnicy bramek.

Skierniewiczanie w 13 kolejkach stracili aż 31 bramek, co jest najgorszym wynikiem w całej lidze. Warto zaznaczyć, że o silne naszej defensywy stanowią obecnie bardzo młodzi zawodnicy, którzy dopiero łapią doświadczenie i kolejne cenne minuty na boiskach trzecioligowych. Jeszcze przydarzają się im proste błędy, ale wszystko przyjdzie z czasem. W przyszłości to ogranie zdobyte w tym sezonie zaowocuje lepszymi liczbami. Nie tylko wiele bramek tracimy, ale też sporo strzelamy. 25 trafień to trzeci wynik w lidze, za Pelikanem Łowicz i Sokołem Ostróda. To wszystko sprawia, że na meczach z udziałem Unii zawsze wiele się dzieje.

Przełamać domową niemoc

Skierniewiczanie nie potrafią wygrać przy ul. Pomologicznej od trzech spotkań (wliczając spotkanie Pucharu Polski z Piastem Gliwice). Ostatni raz z trzech punktów u siebie cieszyliśmy się 14 września podczas derbowego starcia z Pelikanem Łowicz, wygranego (2:1). Dodajemy, że we wszystkich sześciu ligowych spotkaniach drużyna zanotowała jedynie dwie wygrane i cztery porażki.

Bardzo dobra seria Radomszczan

Drużyna beniaminka nie straciła punktów od czterech spotkań, wygrywając ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (2:1), Pelikanem Łowicz (3:2), Concordią Elbląg (2:1) i przed tygodniem z Sokołem Ostróda (2:1). Na dobre tory wróciła też Unia, która w ostatniej kolejce pokonała w Zambrowie miejscową Olimpię (4:2). Teraz czas na potwierdzenie dobrej gry i kolejne trzy oczka.

Liczymy na koncentrację od pierwszych minut oraz wsparcie naszej drużyny przez całe spotkanie! Dodajmy skrzydeł chłopakom! Wszyscy Na Unię!

sprawdź również

Majmat gra razem z Unią!

Cieszymy się, że do grona naszych partnerów dołączyła kolejna lokalna firma – MAJMAT – specjalizująca …