Home / Aktualności / Unia Skierniewice wznawia rozgrywki… wirtualnie!

Unia Skierniewice wznawia rozgrywki… wirtualnie!

Akcje #zostańwdomu, #trenujwdomu czy #uniachallenge, a teraz wirtualne rozgrywki z drużynami trzecioligowymi w Fifę 2020 – Unia Skierniewice robi co może, aby jak najbardziej uatrakcyjnić swoim kibicom czas spędzany na przymusowej kwarantannie domowej.

Od początku marca cały kraj zmaga się z szerzącą się pandemią covid-19. Jej bolesne skutki odczuwamy na każdym kroku. Koronawirus nie oszczędził też świata sportu. Natychmiastowo odwołano i zawieszono wszystkie rozgrywki, w tym również te piłkarskie. Sportowcy zostali oddelegowani i zwolnieni z treningów grupowych, przechodząc na tryb pracy indywidualnej w domowym zaciszu. Trzecioligowa Unia Skierniewice, która w tym roku zdołała rozegrać tylko jedno spotkanie (wygrana z Ruchem Wysokie Mazowieckie – wygrana 2:0) postanowiła odpowiednio wykorzystać ten czas, nie zapominając o swoich fanach i przygotowując wirtualne niespodzianki.

Zapraszamy na wirtualne boiska..

– Co weekend będziemy spotykać się z przedstawicielem innej drużyny z trzeciej ligi na wirtualnym boisku FIFA 2020 – słyszymy w klubie. – Jeśli czas na to pozwoli, terminarz spotkań będzie zgodny z tym wcześniej ustalonym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dla przykładu najbliższe trzy mecze będziemy chcieli rozegrać z przedstawicielami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Huraganem Morąg czy Pelikanem Łowicz. Kibice będą mogli oglądać spotkanie na żywo, a link będzie dostępny na naszym klubowym fanpage.

W czasie meczu będzie można porozmawiać z grającym zawodnikiem Unii, zadać pytanie na czacie (aby uczestniczyć wystarczy założyć konto na platformie twitch.tv). Klub przewidział także inne niespodzianki dla kibiców. – Oczywiście na samym oglądaniu się nie skończy. Najbardziej aktywny kibic, zostanie zaproszony do wspólnej gry.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższą sobotę, 4 kwietnia. Punktualnie o godz. 17:00 po przeciwnych stronach, za konsolami połączą się z nami, przedstawiciel Unii – Michał Wrzesiński i piłkarz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Krystian Pomorski. (Ważne! Transmisja odbędzie się na twitch.tv na kanale wrzesiulqa14. Zostanie podlinkowana na klubowym funpage uniaskierniewice.pl. Zalecana przeglądarka – Mozilla).

Panowie rozegrają minimum trzy spotkania, zespołami z trzech najsilniejszych lig europejskich. Mecze będą organizowane cyklicznie, a jeśli pomysł się spodoba, formuła będzie ulepszana. Liczymy, że na nasze zaproszenie odpowiedzą inne kluby i w ten przyjemny sposób przetrwamy ten niezwykle trudny czas, przekładając boiskowe emocje na do świata wirtualnego.

#ZostańwDomu #TrenujwDomu #Uniachallenge

To nie koniec działań Unii! Od kilku dni na klubowym funpage można zaobserwować inną akcję, w której zawodnicy zachęcają do pozostania w domu i treningów indywidualnych. Na uwagę zasługuje doskonała postawa najmłodszych unitów, którzy chwalą się filmikami i zdjęciami z treningów.

Warto dodać, że od trzech tygodni trzecioligowy zespół Unii trenuje indywidualnie w domu. Zawodnicy otrzymali profesjonalne rozpiski od trenera Rafała Smalca i starają się podtrzymać to co wypracowali podczas zimowego okresu przygotowawczego. O treningach oraz czasie wolnym pisaliśmy TUTAJ.

Rozgrywki ligowe na ten moment zostały zawieszone do 26 kwietnia!

sprawdź również

OFICJALNIE! Dawid Kroczek nowym trenerem Unii!

Od nowego sezonu trenerem Unii Skierniewice będzie były szkoleniowiec pierwszoligowej Apklan Resovii Rzeszów, Dawid Kroczek. …