Home / Aktualności / Unia Skierniewice wznawia rozgrywki… wirtualnie!

Unia Skierniewice wznawia rozgrywki… wirtualnie!

Akcje #zostańwdomu, #trenujwdomu czy #uniachallenge, a teraz wirtualne rozgrywki z drużynami trzecioligowymi w Fifę 2020 – Unia Skierniewice robi co może, aby jak najbardziej uatrakcyjnić swoim kibicom czas spędzany na przymusowej kwarantannie domowej.

Od początku marca cały kraj zmaga się z szerzącą się pandemią covid-19. Jej bolesne skutki odczuwamy na każdym kroku. Koronawirus nie oszczędził też świata sportu. Natychmiastowo odwołano i zawieszono wszystkie rozgrywki, w tym również te piłkarskie. Sportowcy zostali oddelegowani i zwolnieni z treningów grupowych, przechodząc na tryb pracy indywidualnej w domowym zaciszu. Trzecioligowa Unia Skierniewice, która w tym roku zdołała rozegrać tylko jedno spotkanie (wygrana z Ruchem Wysokie Mazowieckie – wygrana 2:0) postanowiła odpowiednio wykorzystać ten czas, nie zapominając o swoich fanach i przygotowując wirtualne niespodzianki.

Zapraszamy na wirtualne boiska..

– Co weekend będziemy spotykać się z przedstawicielem innej drużyny z trzeciej ligi na wirtualnym boisku FIFA 2020 – słyszymy w klubie. – Jeśli czas na to pozwoli, terminarz spotkań będzie zgodny z tym wcześniej ustalonym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dla przykładu najbliższe trzy mecze będziemy chcieli rozegrać z przedstawicielami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Huraganem Morąg czy Pelikanem Łowicz. Kibice będą mogli oglądać spotkanie na żywo, a link będzie dostępny na naszym klubowym fanpage.

W czasie meczu będzie można porozmawiać z grającym zawodnikiem Unii, zadać pytanie na czacie (aby uczestniczyć wystarczy założyć konto na platformie twitch.tv). Klub przewidział także inne niespodzianki dla kibiców. – Oczywiście na samym oglądaniu się nie skończy. Najbardziej aktywny kibic, zostanie zaproszony do wspólnej gry.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższą sobotę, 4 kwietnia. Punktualnie o godz. 17:00 po przeciwnych stronach, za konsolami połączą się z nami, przedstawiciel Unii – Michał Wrzesiński i piłkarz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Krystian Pomorski. (Ważne! Transmisja odbędzie się na twitch.tv na kanale wrzesiulqa14. Zostanie podlinkowana na klubowym funpage uniaskierniewice.pl. Zalecana przeglądarka – Mozilla).

Panowie rozegrają minimum trzy spotkania, zespołami z trzech najsilniejszych lig europejskich. Mecze będą organizowane cyklicznie, a jeśli pomysł się spodoba, formuła będzie ulepszana. Liczymy, że na nasze zaproszenie odpowiedzą inne kluby i w ten przyjemny sposób przetrwamy ten niezwykle trudny czas, przekładając boiskowe emocje na do świata wirtualnego.

#ZostańwDomu #TrenujwDomu #Uniachallenge

To nie koniec działań Unii! Od kilku dni na klubowym funpage można zaobserwować inną akcję, w której zawodnicy zachęcają do pozostania w domu i treningów indywidualnych. Na uwagę zasługuje doskonała postawa najmłodszych unitów, którzy chwalą się filmikami i zdjęciami z treningów.

Warto dodać, że od trzech tygodni trzecioligowy zespół Unii trenuje indywidualnie w domu. Zawodnicy otrzymali profesjonalne rozpiski od trenera Rafała Smalca i starają się podtrzymać to co wypracowali podczas zimowego okresu przygotowawczego. O treningach oraz czasie wolnym pisaliśmy TUTAJ.

Rozgrywki ligowe na ten moment zostały zawieszone do 26 kwietnia!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …