Home / Aktualności / OFICJALNIE! Konrad Niedzielski wraca do Unii!

OFICJALNIE! Konrad Niedzielski wraca do Unii!

Bardzo dobre informacje dla wszystkich sympatyków naszego klubu. Po dwóch latach do Skierniewic wraca wszechstronny i utalentowany pomocnik Konrad Niedzielski. Były zawodnik KS Kutno związał się z Unią półtorarocznym kontraktem.

– Bardzo się cieszę, że Konrad wrócił do Skierniewic. Wszyscy zapamiętaliśmy go jako dobrego piłkarza i pełnego profesjonalistę – ocenił na gorąco trener Piotr Kocęba. – Mam wrażenie, że odkąd odszedł z Unii, to nie pokazał swojego całego potencjału. Jestem jednak przekonany, że przy ciężkiej pracy, która niewątpliwie przed nim, znowu zaprezentuje swoją najlepszą wersję.

Szkoleniowiec Unii zapewnił również, że Niedzielski będzie bardzo ważnym elementem w układance, a klub wiąże z nim wielkie nadziei. – Oczekiwania wobec takiego gracza są i muszą być duże. To właśnie tacy piłkarze muszą ciągnąć grę zespołu w trudnych momentach. Konrad jest świadomy oczekiwań wobec jego osoby, ale gdybym nie był pewny, że te oczekiwania spełni to z pewnością nie byłoby go dziś z nami.

Niedzielski bardzo dobrze prezentował się w barwach Unii. W 29 występach strzelił 9 bramek, notując też wiele asyst. Te liczby byłyby zdecydowanie lepsze, gdyby nie kontuzja która na chwilę zatrzymała tego przebojowego sportowca. To kreatywny i dobry technicznie zawodnik, który potrafi odnaleźć się w każdych warunkach. Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie pomoże Unii walczyć o najwyższe cele, a zespół zyska sporo jakości. Jednocześnie 27 – latek wypełni lukę w środku pola po Damianie Makuchu, który przeniósł się do pierwszoligowego Górnika Polkowice.

Mogę śmiało użyć stwierdzenia, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Bardzo cieszy mnie powrót do klubu, w którym mogę śmiało powiedzieć, miałem najlepszy okres w swojej przygodzie z piłką – powiedział na gorąco po podpisaniu kontraktu Niedzielski. – To już jednak historia, teraz zamierzam skupić się na tym, aby dołożyć swoją cegiełkę do jak najlepszych wyników dla całej drużyny i klubu, dając przy tym wiele radości kibicom Unii – zapewnił

Niedzielski wypowiedział się również na temat drużyny, trenera i przydzielonej mu roli w zespole.
– Chciałbym być w jakimś stopniu podporą dla młodszych zawodników, którzy stanowią większość zespołu. Wizja gry trenera i całego sztabu szkoleniowego bardzo mi odpowiada i myśle ze odnajdę się w tym. Zespół posiada wiele jakości piłkarskiej i wcale nie dziwi mnie obecne miejsce w tabeli.

Dziękuje za zaufanie Prezesom i Trenerowi którym zależało na moim powrocie do Skierniewic i będę robił wszystko aby klub był ze mnie zadowolony – zakończył.

Dla przypomnienia, Konrad urodził się w Piotrkowie Trybunalskim i to tam rozpoczął swoją piłkarską karierę. Pierwsze kroki stawiał jako junior w rodzinnej Piotrcovii Piotrków Trybunalski (2009-2011). Następnie przeniósł się do GKS-u Bełchatów (2011/2013). Kolejnym przystankiem była Bytovia Bytów (2013/14), Rozwój Katowice (2014/2015) oraz Zjednoczeni Bełchatów (2014/2017). W kolejnym sezonie bronił barw Neru Poddębice, skąd już trafił do Skierniewic. Przy ul. Pomologicznej Niedzielski spędził dwa lata. W tym czasie zagrał w 29 meczach i strzelił 9 bramek. Ostatnie lata to już przygody z RKS Radomsko oraz KS Kutno.

To dopiero drugi transfer Unii w tym okienku transferowym. Wcześniej z klubem związał się inny środkowy pomocnik, Maksymilian Kosior. Z zespołu odeszli także Krzysztof Wojciechowski i Maciej Wilanowski.Konrad! Witamy ponownie na pokładzie!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …