Home / Aktualności / Oficjalnie! Kamil Socha trenerem Unii!

Oficjalnie! Kamil Socha trenerem Unii!

Po 7 latach do Unii wraca trener Kamil Socha, który od początku uczestniczył w odbudowie klubu od B klasy do IV ligi. W ostatnich latach skierniewiczanin pracował na poziomie 1 i 2 ligi w m. in.: Zagłębiu Sosnowiec, Wigach Suwałki czy Górniku Łęczna.

Wielki powrót stał się faktem. Kamil Socha, szkoleniowiec doskonale znany środowisku sportowemu w Polsce, wraca do domu by pomóc ukochanemu klubowi w walce o najwyższe cele. 51- latek posiadający najwyższą licencję UEFA PRO, może pochwalić się bardzo bogatym CV i ogromnym doświadczeniem. Przez 18 lat pracy trenerskiej (od 2005 roku) współpracował łącznie z 11 klubami seniorskimi na szczeblu pierwszej, drugiej i trzeciej ligi. Sięgnął też po mistrzostwo Polski z juniorami warszawskiej Legii.

Kibice ze Skierniewic szczególnie zapamiętają go z lat 2015 – 2017, kiedy to z powodzeniem prowadził zespół Unii, zdobywając mistrzostwo klasy okręgowej i wprowadzając zespół do IV ligi. Dotarł też z drużyną do Finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Kamil swoją pracą zbudował też solidne fundamenty drużyny, która rok później awansowała do 3. ligi już z trenerem Rafałem Smalcem.

W 2017 roku trener Socha trafił na zaplecze ekstraklasy do Zagłębia Sosnowiec, gdzie przez dwa sezony pełnił funkcję asystenta trenera. Kolejnym przystankiem był trzecioligowy Piast Żmigród (17/18), a następnie pierwszoligowe Wigry Suwałki (18/19). W 2019 roku zawitał do drugoligowej Pogoni Siedlce (18/19, 19/20). Po dwóch sezonach wrócił do Piasta Żmigród (19/20, 20/21). Sezon 2020/21 spędził w drugoligowej Bytovii Bytów, a rok później ponownie trafił do Piasta Żmigród (21/22). W listopadzie 2021 roku, skierniewiczanin objął drugoligowy wówczas GKS Bełchatów. W marcu 2022 zawitał do trzecioligowego MKS-u Kluczbork. Przez ostatnie pół roku, Kamil Socha pełnił funkcję asystenta trenera Ireneusza Mamrota w pierwszoligowym Górniku Łęczna. Teraz przyszedł czas na Unię!

– Bardzo się cieszę z objęcia Unii! Skierniewice to mój dom, Unia to mój klub, z którym byłem związany jako zawodnik i trener. W nadchodzącym sezonie chcę stworzyć drużynę walczącą o czołowe lokaty w lidze oraz dojść jak najwyżej w rozgrywkach Pucharu Polski – powiedział po parafowaniu kontraktu nowy, stary trener Unii.

Kamil Socha jest nierozerwalnie związany z klubem. To prawdziwa legenda Unii, były bramkarz i trener. To również zawsze wierny kibic. Przez ostatnie lata, mimo wielu obowiązków służbowych, wielokrotnie wspierał Unię doświadczeniem i wsparciem. Miedzy innymi będąc zaangażowany w rozwój Akademii Unii Skierniewice. Brał czynny udział w reaktywacji zespołu od B klasy w 2013 roku po IV ligę. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwania.

– Jesteśmy przekonani, że ogromne doświadczenie pomoże naszemu Klubowi rozwinąć się jeszcze mocniej. Życząc powodzenia trenerowi, Kamil witamy na pokładzie! – skomentował zarząd klubu!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …