Home / Aktualności / Oficjalnie! Marcin Pieńkowski wraca do Unii!

Oficjalnie! Marcin Pieńkowski wraca do Unii!

Tego zawodnika nie trzeba specjalnie przedstawiać. Marcin Pieńkowski, po dwóch latach spędzonych w Polonii Warszawa, oficjalnie wraca do Skierniewic.

Na takie informacje z pewnością czekaliście. Marcin Pieńkowski, były zawodnik Unii Skierniewice, Polonii Warszawa i Widzewa Łódź, od nowego sezonu wzmocni szeregi pierwszego zespołu. To niezwykle dynamiczny, utalentowany i wartościowy pomocnik, który z pewnością da drużynie wiele jakości w poczynaniach ofensywnych.

Będzie to druga przygoda „Pienia” ze skierniewicką drużyną. Wcześniejsza rozpoczęła się latem 2019 roku i trwała dwa sezony. W tym czasie zawodnik rozegrał łącznie 53 spotkania, spędzając 3960 minut i zdobywając 7 bramek oraz zdobywając dwukrotnie Wojewódzki Puchar Polski. W 2021 roku przeszedł do Polonii Warszawa, stając się z miejsca podstawowym zawodnikiem trenera Rafała Smalca. W 29 meczach zdobył cztery bramki. Kibice z ulicy Konwiktorskiej najbardziej zapamiętają jego trafienie z Legionovią Legionowo, na wagę awansu do 2. ligi.

W poprzednim sezonie Pieńkowski wspólnie z „Czarnymi Koszulami” wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy. Wcześniej Pieńkowski występował między innymi w barwach łódzkiego Widzewa, Zjednoczonych Stryków czy Neru Poddębice. Swoją przygodę zaczynał w Starcie Łódź i juniorskich drużynach RTS.

Warto dodać, że od nowego sezonu drużynę prowadzić będzie trener Kamil Socha (pisaliśmy o tym TUTAJ), który zastąpił na stanowisku Dawida Kroczka. Marcin Pieńkowski to pierwszy, ale nie ostatni transfer podczas trwającego okienka. O kolejnych będziemy informować za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych i oficjalnej strony klubu.

Marcin! Witamy ponownie i trzymamy kciuki za realizację wszystkich celów!

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …