Home / Aktualności / Główna płyta stadionu niebawem się zazieleni. Trwają zaawansowane prace przy Pomologicznej

Główna płyta stadionu niebawem się zazieleni. Trwają zaawansowane prace przy Pomologicznej

Niebawem murawa na głównym boisku budowanego stadionu przy ulicy Pomologicznej w Skierniewicach powinna się zazielenić. Wykonawca w minionym tygodniu zasiał trawę na pełnowymiarowej płycie głównej.

Zakończenie zasiewu trawy to bez wątpienia ważny etap budowy stadionu. Profesjonalna murawa to jeden z wyznaczników tego typu obiektów. Wykonawca w minionym tygodniu zakończył ten proces, teraz czas na wzrost i ukorzenienie naturalnej przestrzeni do gry.

Cały czas na obiekcie trwają prace wykończeniowe oraz instalacyjne. W obecnym tygodniu rozpocznie się także budowa tzw. małego boiska treningowego z naturalnej trawy oraz boiska do piłki siatkowej. Wykonawca ma również w planach montaż ogrodzeń zewnętrznych. Na koniec lipca zostanie zainstalowana druga, południowa trybuna. Jest ona tworzona w tzw. systemie modułowym. Z kolei na sierpień zaplanowano montaż krzesełek na trybunie głównej.

Kolejne elementy tej inwestycji są systematycznie realizowane przez wykonawcę. To cieszy, bowiem widać bardzo dobre tempo prac. Zdążyliśmy się opatrzeć z ogromnym balonem, który kryje pełnowymiarowe boisko ze sztuczną murawą, a już niebawem będziemy mogli podziwiać zazielenioną płytę główną. Warto podkreślić, że tworzone standardy wyróżniają nas znacząco na mapie sportowych obiektów całego regionu – podsumowuje Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Najbliższe plany związane są także ze zdemontowaniem pneumatycznego balonu, który przykrywa pełnowymiarowe boisko treningowe. Tuż po tym procesie na murawę będą mogli wejść zawodnicy z pierwszymi treningami. Te startują już 10 lipca. Warto podkreślić, że obiekt posiada najwyższy certyfikat jakości FIFA Quality Pro. To bez wątpienia wyróżnia treningową przestrzeń w skali całego kraju.- Jestem przekonany, że skierniewicka przestrzeń treningowa będzie atrakcyjna nie tylko dla mieszkańców Skierniewic oraz naszych lokalnych klubów, ale także drużyn wyżej uplasowanych w rozgrywkach. Liczę na to, że te kluby będą planowały swoje treningi w naszym mieście. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym będzie to ważne dla wielu profesjonalnych trenerów – dodaje Krzysztof Jażdżyk.

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …