Home / Aktualności / Koniec przygody z Pucharem Polski! Stal Brzeg – Unia (4:0)

Koniec przygody z Pucharem Polski! Stal Brzeg – Unia (4:0)

Piłkarze Unii Skierniewice odpadli z rozgrywek centralnego Pucharu Polski, przegrywając wyjazdowe starcie ze Stalą Brzeg (0:4) w ramach 1/32 Finału.

Wszystko co złe zaczęło się w 24. minucie spotkania. Wówczas nieporozumienie pomiędzy Stanisławem Pruszkowskim, a Pawłem Czarneckim wykorzystał Maksymilian Podgórski, umieszczając piłkę w siatce. Chwilę później było już 2:0. Tym razem znakomicie dośrodkowana futbolówka trafiła na głowę Michała Sypka, który dopełnił formalności i podwyższył prowadzenie Stali. Piłkarze Unii nie potrafili odpowiednio zareagować i w pierwszej części praktycznie nie zagrozili bramce gospodarzy. Brzeżanie za to przed zejściem na przerwę mogli prowadzić jeszcze wyżej. Znakomitą okazję zmarnował jednak Maksymilian Podgórski, który z kilku metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W drugiej połowie obraz spotkania znacząco się nie zmienił. Unia przejęła inicjatywę, dłużej utrzymywała się przy piłce, próbując stworzyć zagrożenie pod bramką Stali. Przez większą część spotkania, skierniewiczanie bili głową w mur, a gospodarze skutecznie bronili i bardzo groźnie kontrowali. Po godzinie gry Stal wyprowadziła kolejną kontrę, a znakomitą centrę Łukasza Sztylki zakończył Maksymilian Podgórski. Koncert Stali trwał dalej. W 70. minucie sędzia podyktował rzut karny, za zagranie piłki ręką przez jednego z unitów. Rzut karny na bramkę zamienił Podgórski, który tym samym skompletował hat-tricka. W 78 minucie Unia mogła strzelić bramkę honorową, ale z jedenastego metra pomylił się Dawid Dzięgielewski. Do końca wynik nie uległ już zmianie, a skierniewiczanie odpadli z rozgrywek pucharowych.