Home / Aktualności / Raport z akademii (7-8 października)

Raport z akademii (7-8 października)

Unia 2012 – EMKA Skierniewice

Miniony weekend był intensywnym czasem dla wszystkich piłkarskich adeptów z Akademii Unii Skierniewice. Nasi młodzi piłkarze rozegrali w sobotę i niedzielę aż dziewięć meczów, podczas których zostawili na murawie mnóstwo zdrowia i wysiłku. Ponadto zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wielokrotnie przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Piłkarskie emocje rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10:00, kiedy to zawodnicy z rocznika 2013 rozegrali w Łowiczu dwumecz przeciwko zespołom tamtejszego Pelikana oraz Meteoru Reczyce. Piłkarze Unii prowadzeni przez Jarosława Foksa zaprezentowali się świetnie na tle swoich rywali i wracali do Skierniewic w bardzo dobrych nastrojach. Następnie o godz. 12:00 rozgrywany był wyjazdowy mecz rocznika 2010. Ich rywalem były Orlęta Cielądz, które wyraźnie uległy młodym piłkarzom Unii. Podopieczni Damiana Kuligowskiego zaprezentowali się koncertowo na tle swoich rywali pokonując ich aż 13:0. O godzinie 12:30 swoje spotkanie rozgrywali podopieczni Karola Skrzydło z rocznika 2012. Na boisku przy ul. Tetmajera młodzi piłkarze Unii rywalizowali z drużyną EMKA Skierniewice. Przeciwniczki postawiły trudne warunki i ostatecznie pokonały młodych unitów. Godzinę później na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej odbył się mecz rocznika 2009 przeciwko rówieśnikom z zespołu Jutrzenki Bychlew. Po zaciętym pojedynku, w którym oba zespoły dały z siebie wszystko padł remis 3:3. Ostatnim sobotnim spotkaniem, w którym wystąpili piłkarze akademii Unii Skierniewice był mecz w Regnowie, gdzie o godzinie 15:30 rocznik 2014 rywalizował z tamtejszym Sokołem.

Pierwszym niedzielnym meczem, jaki rozegrali młodzi zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Unii Skierniewice było spotkanie rocznika 2011 przeciwko rówieśnikom z Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej Radomsko. O godzinie 10:00 na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej podopieczni Damiana Kuligowskiego starali się jak mogli, by odnieść korzystny rezultat. Zabrakło jednak skuteczności, przez co nie udało się unitom zdobyć nawet jednego gola. Goście z Radomska wykorzystywali niemalże bezbłędnie swoje sytuacje bramkowe i ostatecznie wysoko wygrali. O godzinie 11:00 na orliku przy ul. Kilińskiego swój mecz rozgrywali najmłodsi w całym zestawieniu, czyli piłkarze z rocznika 2017. Ich przeciwnikiem był zespół Zrywu Wygoda. Młodzi piłkarze biegali, walczyli, strzelali bramki, dobrze się bawili, a przede wszystkim aktywnie spędzili niedzielę. Ostatnim spośród weekendowych meczów był pojedynek derbowy rocznika 2012. Podopieczni Karola Skrzydło zmierzyli się z Pelikanem Łowicz o godz. 12:30. Po emocjonującym pojedynku, w którym obie drużyny dały z siebie wszystko lepsi okazali się skierniewiczanie, wygrywając 4:1.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …