Home / Aktualności / Raport z akademii (13-15 października)
Unia 2011 - Concordia Piotrków Trybunalski

Raport z akademii (13-15 października)

Miniony weekend był dla zawodników naszej akademii bardzo intensywny. Młodzi piłkarze Unii Skierniewice rozegrali aż dziewięć meczów ligowych, a do tego dwa mecze kontrolne między rocznikami. Niektóre spotkania były bardzo udane dla naszych piłkarskich adeptów, a w niektórych zabrakło trochę szczęścia, sił lub umiejętności do odniesienia bardziej korzystnych rezultatów.

Piłkarskie emocje rozpoczęliśmy w piątek o godzinie 16:30, kiedy to rocznik 2014 rozgrywał swój mecz przeciwko Pogoni Bełchów. Miejscem rywalizacji było boisko sztuczne przy ul. Pomologicznej 8. Podopieczni Jarosława Foksa zaprezentowali się bardzo dobrze i w pozytywnych nastrojach opuścili murawę. Godzinę później odbył się sparing roczników 2013 i 2012. Mimo, że był to mecz towarzyski to nie zabrakło w nim rywalizacji, poświęcenia i emocji. Spotkanie miało na celu utrzymanie zawodników w rytmie meczowym i wyrównanie liczby minut przez piłkarzy, którzy dotychczas grali nieco mniej.

W sobotę rocznik 2009 udał się do Rzgowa na mecz ze swoimi rówieśnikami, reprezentującymi barwy tamtejszej Zawiszy. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00. Młodzi unici mimo swojego zaangażowania i woli walki nie byli w stanie odnieść korzystnego rezultatu i ostatecznie ponieśli wysoką porażkę. O tej samej godzinie, ale na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej w Skierniewicach swój ligowy mecz rozgrywali podopieczni Damiana Kuligowskiego z rocznika 2011. Ich rywalem był zespół Concordii Piotrków Trybunalski. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty trzymał w napięciu. Było w nim mnóstwo walki, indywidualnych popisów, interwencji bramkarzy, niewykorzystanych sytuacji i bramek. Kibice zgromadzeni na trybunach nie mogli czuć się rozczarowani tym, co zaprezentowały oba zespoły. Ostatecznie goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zwyciężając 3:2. Również o godzinie 10:00 swoje wyjazdowe spotkanie rozgrywał rocznik 2012, prowadzony przez Karola Skrzydło. Ich rywalem był zespół Orląt Cielądz. Unici zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zwłaszcza w ofensywie, ponieważ zdobyli aż osiem bramek w tym meczu. Przeciwników stać było tylko na cztery trafienia, przez co do Skierniewic piłkarze naszej akademii wracali w dobrych nastrojach. O godzinie 12:30 na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej byliśmy świadkami całkowitej dominacji przeciwnika przez zespół rocznika 2010. Podopieczni Damiana Kuligowskiego 18:0 pokonali swoich rówieśników z Olimpicu Słupia. O tej samej godzinie w Lipcach Reymontowskich odbywał się mecz rocznika 2016. Podopieczni Michała Kolińskiego rywalizowali ze szkółką piłkarską GOKSiR Lipce Reymontowskie i zaprezentowali się z dobrej strony. Ostatnim sobotnim meczem były mini derby między Pelikanem Łowicz 2011, a Unią Skierniewice 2012. Po zaciętym pojedynku, w którym walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego gwizdka sędziego drużyną lepszą okazali się być piłkarze ze Skierniewic, którzy zwyciężyli 4:3.

W niedzielę odbyły się dwa ligowe spotkania roczników 2014 i 2015. Pierwszy z nich rywalizował na orliku przy ul. Kilińskiego z Orlętami Cielądz. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:00 i przyniosło sporo zdrowej rywalizacji, bramek i popisów indywidualnych młodych piłkarzy. Natomiast rocznik 2015 mierzył swoje siły z rówieśnikami reprezentującymi zespół Białki Białej Rawskiej. W tym meczu także zawodnicy naszej akademii dokładali wszelkich starań, aby odnieść jak najbardziej korzystny rezultat.

Kolejne emocje z udziałem naszych młodych piłkarzy już w kolejny weekend. Niebawem na naszych mediach społecznościowych pojawią się informacje odnośnie przeciwników i miejsc rozgrywania spotkań. Wszystkich sympatyków piłkarskich serdecznie zapraszamy na mecze z udziałem wszystkich zespołów Unii Skierniewice!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …