Home / Aktualności / Raport z akademii (4-5 listopada)

Raport z akademii (4-5 listopada)

Za nami kolejny piłkarski weekend z udziałem zawodników akademii! Młodzi piłkarze rozegrali siedem meczów, spośród których wiele przysporzyło mnóstwo pozytywnych emocji dla zawodników, sztabów i kibiców Unii Skierniewice. Większość spotkań rozgrywanych było na wyjeździe, ale wielokrotnie nie było to problemem w odniesieniu pozytywnego rezultatu.   

Piłkarskie zmagania rozpoczęliśmy w sobotę o godzinie 9:30 w Łodzi, gdzie rocznik 2009 mierzył się ze swoimi rówieśnikami z SP Widzew. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i był jednocześnie spotkaniem wyrównanym. Walka o jak najkorzystniejszy wynik toczyła się do ostatniego gwizdka sędziego. Ostatecznie to skierniewiczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i pokonali gospodarzy 2:1. Za zdobycie kompletu punktów na tak wymagającym terenie naszym zawodnikom należą się wielkie brawa! Inaczej wyglądało spotkanie rocznika 2010, który mierzył się w Makowie z tamtejszą Macovią. Podopieczni Damiana Kuligowskiego od pierwszej minuty narzucili swój styl gry rywalom i z upływem czasu podwyższali swoją dominację zdobywając kolejne bramki.  Nasi młodzi zawodnicy zaprezentowali prawdziwy festiwal strzelecki, wygrywając aż 19:0. Dzięki temu bez większych kłopotów zapewnili sobie zwycięstwo w lidze i udział w barażach o II ligę wojewódzką. Trzymamy mocno kciuki za piłkarzy z rocznika 2010 i mamy nadzieję, że na wiosnę uda im się rywalizować w gronie najlepszych drużyn województwa łódzkiego!  

Kolejny mecz naszej akademii odbywał się w Rawie Mazowieckiej, gdzie rocznik 2012 mierzył swoje siły z tamtejszą Mazovią. Podopieczni Karola Skrzydły zaprezentowali się bardzo solidnie w obronie, a do tego byli skuteczni pod bramką rywali, dzięki czemu zwyciężyli 4:0 i w bardzo dobrych nastrojach wracali do Skierniewic. Ich rok młodsi koledzy niestety nie mieli tyle powodów do zadowolenia. Rywalizowali oni ze swoimi rówieśnikami z Widoku Skierniewice i wysoko przegrali. Samo zaangażowanie nie wystarczyło by podjąć równą walkę z dobrze dysponowaną drużyną rywali i ostatecznie mecz ten zakończył się bolesną porażką. Zespół Widoku zdobył aż dwucyfrową liczbę bramek, natomiast młodych piłkarzy Unii stać było tylko na dwa trafienia. Lepiej na tle swojego rywala zaprezentował się rocznik 2014, który rozgrywał wyjazdowe spotkanie z Macovią Maków. Nasi zawodnicy zostawili na murawie mnóstwo wysiłku i pozostawili po sobie dobre wrażenie. Podopieczni Michała Kolińskiego z rocznika 2017 również pokazali się z dobrej strony w meczu ze swoimi rówieśnikami z Pelikana Łowicz. W tym spotkaniu najmłodsi zawodnicy naszej akademii ambitnie walczyli o jak najlepszy rezultat, dzięki czemu ich mecz był pełen emocji. Padło w nim mnóstwo bramek, a co najważniejsze nasi piłkarze w bardzo aktywny sposób spędzili sobotni poranek. Natomiast jedynym niedzielnym meczem było wyjazdowe spotkanie Rocznika 2011 z Pogonią Zduńska Wola. Podopieczni Damiana Kuligowskiego od początku do końca starali się wywieźć jak najlepszy wynik, aczkolwiek tym razem rywale okazali się być lepsi. Po emocjonującym spotkaniu skierniewiczanie ostatecznie przegrali 1:4, lecz pamiętajmy, że to porażki są szczeblami sukcesu! 

Był to kolejny weekend, w którym mogliśmy śledzić poczynania piłkarzy z Akademii Unii Skierniewice. Nasi młodzi zawodnicy ponownie pozostawili na murawach mnóstwo sił, a także wielokrotnie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Na naszych mediach społecznościowych poinformujemy o następnych spotkaniach z udziałem piłkarzy naszej Akademii, a wszystkich sympatyków piłkarskich serdecznie zapraszamy na mecze z udziałem wszystkich zespołów Unii Skierniewice.  

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …