Home / Aktualności / Raport z akademii (18-19 listopada)

Raport z akademii (18-19 listopada)

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, ale nie jest ona przeszkodą w rozgrywaniu meczów przez piłkarzy naszej akademii. Wiele roczników zakończyło już swoje zmagania ligowe, lecz w miniony weekend i tak wyszli na boiska, by zagrać sparingi, dzięki którym młodzi zawodnicy pozostają jak najdłużej w rytmie meczowym.

Młodzi adepci wystąpili w dwóch meczach o punkty, dwóch turniejach i czterech sparingach, pozostawiając na boiskach mnóstwo sił, co wielokrotnie przyniosło wymierne efekty.  

Walka o II ligę wojewódzką 

Podsumowanie rozpoczynamy od najważniejszego w sezonie meczu rocznika 2010. Podopieczni Damiana Kuligowskiego w minioną niedzielę przystąpili do walki o awans do II ligi wojewódzkiej. Spotkanie rozgrywane było w Radomsku, a przeciwnikiem „unitów” była Radomszczańska Akademia Piłkarska. Piłkarze obu drużyn byli świadomi rangi meczu, co było widoczne od pierwszych minut. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście ze Skierniewic, aczkolwiek po niedługim czasie Radomszczanie doprowadzili do wyrównania. Następnie bramkę znów zdobyli „unici” i to oni znajdowali się w lepszej sytuacji przed rewanżem. Ostatnie słowo należało jednak do rówieśników z radomska, a spotkanie zakończyło się remisem (2:2).  Mecz był pełen walki, emocji, zaangażowania, a do tego stał na bardzo wysokim piłkarskim poziomie. Sprawa awansu pozostaje otwarta, ale jednego możemy być pewni – czeka nas bardzo dobre widowisko. Początek meczu rewanżowego w środę (22.11) o godzinie 17:00 na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej 8 w Skierniewicach. Trzymamy kciuki za naszych zawodników i mamy nadzieję, że to oni wiosną będą rywalizować z najlepszymi zespołami województwa łódzkiego. Natomiast wszystkich sympatyków piłkarskich serdecznie zapraszamy na to spotkanie i liczymy, że swoją obecnością i dopingiem pomożecie naszym młodym piłkarzom wywalczyć awans.  

2011 grał z  Widzewem

Również w niedziele swoje spotkanie ligowe rozgrywał rocznik 2011. Mimo niekorzystnych warunków pogodowych, skierniewiczanie dzielnie walczyli o jak najlepszy rezultat. Ambicja, wola walki i zaangażowanie nie wystarczyły tym razem, by zdobyć chociażby punkt z dobrze dysponowaną drużyną łódzkiej akademii. Ostatecznie gospodarze wygrali wysoko, a nasi piłkarze zakończyli rundę jesienną porażką. Mamy nadzieję, że dobrze przepracowany okres zimowy sprawi, że wiosną z sukcesami będą  rywalizować w drugiej lidze wojewódzkiej.

Rocznik 2012 sparował z Różą Kutno 

W sobotę o godzinie 11:00 na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej prowadzony przez trenera Karola Skrzydło rocznik 2012 rozgrywał mecz sparingowy ze swoimi rówieśnikami z Róży Kutno. Gospodarze od początku postawili swoim przeciwnikom trudne warunki, narzucając swój styl gry. Efektem tego były zdobywane przez unitów bramki. Spotkanie było okazją by sprawdzić nowe warianty gry i przetestować zawodników na różnych pozycjach. Ostatecznie dużo lepiej wypadli piłkarze ze Skierniewic, którzy strzelili aż dziewięć goli, tracąc przy tym jedynie trzy. Mimo, że był to mecz sparingowy nie zabrakło w nim emocji, zaangażowania ze strony zawodników oraz walki do końca, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Rocznik 2009 grał towarzysko z Mazovią 

Spotkanie sparingowe rozgrywał także rocznik 2009, który w Rawie Mazowieckiej mierzył się z tamtejszą Mazovią. Warunki atmosferyczne wpłynęły negatywnie na stan boiska, na którym rozgrywane było spotkanie, przez co zawodnikom trudno było pokazać pełnię swoich umiejętności. Do tego pojawiło się kilka niegroźnych urazów. Podopieczni trenera Daniela Penczaka napotkali na wiele przeciwności losu w tym spotkaniu, przez co ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszedł zespół Mazovi.  

Gry wewnętrzne roczników 2013 i 2016 

Roczniki 2013 i 2016 rozgrywały za to gry wewnętrzne. Była to okazja dla wszystkich młodych piłkarzy na pokazanie się trenerom z jak najlepszej strony. Zawodnicy przystąpili do meczów z zaangażowaniem godnym spotkania ligowego. Spotkania pozwoliły pozostać dłużej w rytmie meczowym, co w połączeniu z dobrze przepracowanym zimowym okresem przygotowawczym może przynieść pozytywne efekty na wiosnę. 

Najmłodsi grali na turnieju w Łowiczu

Najmłodsze roczniki akademii –2015 i  2017 brały udział w turnieju AP Champions zorganizowanym w Łowiczu. Podopieczni Michała Kolińskiego z rocznika 2017 rywalizowali m. in. z: AP Champions Łowicz, Młody Widzew Łódź, Boruta Zgierz, Stal Niewiadów, GLKS GOKSiR Lipce Reymontowskie, Milan Łódź i Orkan Sochaczew. Bilans spotkań był znakomity, ponieważ odnotowali oni aż siedem zwycięstw i tylko dwie porażki.  Drugi z roczników, który brał udział w łowickim turnieju, czyli 2015 wypadł nieco gorzej, aczkolwiek również miał wymagających przeciwników. W turnieju rywalizowali oni m.in. z Młodym Widzewem Łódź, Stalą Niewiadów, Orkanem Sochaczew, Mazovią Rawa Mazowiecka, AP Champions Łowicz, Białka Biała Rawska, czy EMKA Skierniewice.

Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych zawodników i mamy nadzieję, że w kolejnych turniejach również będą błyszczeć na tle silnych przeciwników. Trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych turniejach.  

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …