Home / Aktualności / Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Zawodnicy akademii Unii Skierniewice przygotowują się do rundy wiosennej

Runda wiosenna sezonu 2023/2024 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym zawodnicy naszej akademii przygotowują się do zmagań w swoich ligach grając mecze kontrolne lub biorąc udział w turniejach. W miniony weekend roczniki 2011 i 2012 rywalizowały w rozgrywkach pucharowych, natomiast pozostałe roczniki sprawdzały swoje siły w sparingach.

Zacznijmy od rocznika 2011, który udał się na trzydniowy turniej do Mrągowa. D&D Sport Cup rozpoczął się w piątek, zaś zakończenie rozgrywek odbyło się w niedzielę. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów z Polski oraz jedna litewska drużyna. Podopieczni Damiana Kuligowskiego wywalczyli trzecie miejsce na turnieju, co było ogromnym osiągnięciem. Skierniewiczanie mierzyli się w rozgrywkach grupowych z takimi klubami jak: Pokolenia Lechii Gdańsk, Zalgirietis Vilnius, GKS Granica Bezledy, Mustang Ostaszewo oraz Progres Białystok. Każde spotkanie trwało 30 minut, a zawodnicy naszej akademii po rozegraniu pięciu meczów grupowych wywalczyli awans do strefy gold, w której rywalizowały najlepsze zespoły turnieju. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło drużynie Akademii Piłkarskiej Narew Ostrołęka, drugą lokatę zajęła Akademia Piłkarska MFS Gdańsk, a na najniższym stopniu podium znaleźli się młodzi piłkarze skierniewickiej Unii, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Trenerowi Damianowi Kuligowskiemu oraz jego zawodnikom należą się ogromne gratulacje. Mamy również nadzieję, że to nie koniec sukcesów, jakie do końca sezonu osiągnie nasz utalentowany rocznik 2011. Warto także wspomnieć, że w każdej drużynie wybierany był najlepszy zawodnik, a w zespole Unii został nim Aleksy Sypka.

Podopieczni trenera Karola Skrzydło z rocznika 2012 rywalizowali natomiast w turnieju Radomsko Cup, gdzie podobnie jak ich rok starsi koledzy mierzyli swoje siły z zespołami z całej Polski. Skierniewiczanie rozegrali mecze przeciwko drużynom z Opola, Radomska, Częstochowy, Grodziska Mazowieckiego i Żor. Niestety zawodnikom naszej akademii nie udało się osiągnąć miejsca na podium, ale zdobyli cenne doświadczenie rywalizując z młodymi piłkarzami z różnych rejonów naszego kraju. Bilans skierniewiczan to zwycięstwo, pięć remisów i dwie porażki. Cieszymy się jednak, że zawodnicy rocznika 2012 w ciekawy sposób przygotowują się na rundę wiosenną i mamy nadzieję, że przełoży się to na dobre wyniki w lidze.

Prowadzony przez trenera Jarosława Foksa rocznik 2013 w niedzielę rozegrał mecz kontrolny z Turem Jaktorów. Pomimo tego, że był to tylko sparing nie zabrakło w nim emocji zarówno dla graczy, jak i dla przybyłych kibiców. Młodzi adepci futbolu czerpali radość z gry, a także bardzo ambitnie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami.

Najmłodsze roczniki naszej akademii, czyli 2017 i 2016 udały się w sobotę do Niewiadowa, aby rywalizować przeciwko swoim rówieśnikom z akademii piłkarskiej tamtejszej Stali. Młodzi zawodnicy pozostawili na boiskach mnóstwo energii, ambitnie walcząc o strzelenie jak największej liczby bramek, dzięki czemu ich mecze przysporzyły mnóstwo emocji.

W związku ze zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi jesteśmy zadowoleni, że młodzi piłkarze z naszej akademii w tak ambitny sposób przygotowują się do meczów o punkty. Cieszymy się również, że nasi zawodnicy osiągają sukcesy na turniejach, gdzie pojawiają się drużyny z całej Polski. Może to świadczyć o tym, że rozwój graczy akademii idzie we właściwym kierunku, co niewątpliwie jest powodem do dumy. Mamy nadzieję, że niedługo przekażemy Państwu jeszcze więcej pozytywnych informacji o sukcesach naszych adeptów piłki nożnej.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …