Home / Aktualności / Finał Akcji – „Przynieś Misia na Unię”

Finał Akcji – „Przynieś Misia na Unię”

Zakończyła się pierwsza edycja charytatywnej akcji – „Przynieś Misia na Unię”. Wczoraj (19.12) ostatnie prezenty powędrowały do dzieciaków z Domu Dziecka w Strobowie. Wcześniej piłkarze odwiedzili oddział dziecięcy w Wojewódzkim Szpitalu w Skierniewicach oraz okręgowy punkt PCK. Podarki powędrowały także poza miasto, do Tęczowego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ełku.

Przypomnijmy, że zbiórka trwała przez dwa tygodnie, począwszy od ostatniego meczu seniorów do 5 grudnia. W tym czasie skierniewiczanie, ale i goście z innych miast zasypali nasze biuro nie tylko pluszakami, ale również artykułami szkolnymi, zabawkami, grami planszowymi czy słodyczami. Darów było tak dużo, że postanowiliśmy podzielić je na cztery różne ośrodki.

Pierwsze powędrowały do dzieci spędzających mikołajki w skierniewickim szpitalu. 7 grudnia piłkarze Unii: kapitan pierwszego zespołu Konrad Kowalczyk oraz trener juniorów i bramkarz Piotr Kocęba odwiedzili oddział dziecięcy i wręczyli najmłodszym prezenty mikołajkowe. Drobny gest wywołał nie tylko zaskoczenie, ale przede wszystkim niesamowitą radość wśród najmłodszych skierniewiczan.

Najwięcej świątecznych paczek rozdano tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. 19 grudnia Konrad Kowalczyk oraz Patryk Bojańczyk odwiedzili okręgową siedzibę PCK w Skierniewicach i zostawili karton prezentów dla potrzebujących. Poza pluszakami, zabawkami i artykułami szkolnymi, w paczce znalazły się także koszulki klubowe oraz sprzęt piłkarski, który z pewnością posłuży biednym dzieciakom, marzącym o grze w piłkę nożną. Unici nadali również własną wersję „szlachetnej paczki”, wysyłając podarki do losowo wybranego ośrodka w kraju. Padło na Tęczowy Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ełku. Paczka z pewnością trafi do dzieciaków jeszcze przed świętami. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że adresaci, jeszcze nic nie wiedzą o przesyłce.

Ostatnim przystankiem unitów był Dom Dziecka w pobliskim Strobowie. Tam Konrad Kowalczyk, Patryk Bojańczyk oraz Piotr Kocęba przekazali najwięcej prezentów. Poza paczkami ufundowanymi przez UDS, dzieci otrzymały także pluszaki, słodycze i wielkiego misia z szalikiem Unii. Okazało się, że kilku podopiecznych trenuje piłkę nożną przy ul. Pomologicznej. Pozostali zostali już zaproszeni na treningi i z niecierpliwością czekają na nowy rok. Kto wie, być może za parę lat to właśnie oni będą stanowić siłę pierwszej drużyny.

Kibice! W imieniu najmłodszych dziękujemy za wszystkie podarunki! Ich uśmiech to Wasza zasługa, a każdy z Was jeszcze przed świętami wzbogacił się o dobry uczynek. Dziękujemy i życzymy spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych wspaniałości w nadchodzącym roku. Naturalnie trzymajcie kciuki za Unię i jej awans do III ligi, a w marcu zapraszamy na trybuny na inaugurację rundy wiosennej!

#PrzynieśMisiaNaUnię #PomagajzUnią #WszyscyNaUnie

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …