Home / Aktualności / Derby miasta dla Unii i kolejne sukcesy w II lidze wojewódzkiej (raport z akademii 26-28.04)

Nasze podsumowanie weekendu w Akademii Unii Skierniewice rozpoczniemy od spotkania Widok Skierniewice – Unia Skierniewice w roczniku 2012. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Karola Skrzydło pewnie pokonali rywala zza miedzy, wygrywając 8:1! Było to spotkanie bardzo interesujące i na swój sposób oryginalne, zważywszy na to, że do przerwy drużyna Widoku prowadziła 1:0. Wszystkie osiem bramek unici zdobyli w drugiej części. Nasi młodzi piłkarze nie mogą zaliczyć pierwszej części spotkania do udanych, ponieważ więcej sytuacji bramkowych stworzyli sobie gospodarze, którzy narzucili swój styl gry. Dobra postawa bramkarza Unii – Wiktora Pazurka sprawiła, że po pierwszych 40 minutach „Osiedlowi” prowadzili tylko 1:0. W przerwie trener Karol Skrzydło starał się zmotywować swoich podopiecznych, co przyniosło wymierne efekty w drugiej odsłonie meczu. Unici rozpoczęli odrabianie strat i w 50′ minucie doprowadzili do wyrównania. Chwilę później po rzucie rożnym biało-niebiesko-żółci wyszli na prowadzenie. Zawodnicy Unii zaczęli przejmować kontrolę nad spotkaniem i wyprowadzali skuteczne ataki. Drużyna Widoku również próbowała zdobyć kolejne trafienia, ale dobra dyspozycja bramkarza i defensywy naszego zespołu skutecznie im to uniemożliwiła. Bardzo dobra gra unitów przynosiła w efekcie kolejne trafienia. Warto pochwalić zespół za chęć zdobywania kolejnych trafień, aż do ostatniego gwizdka sędziego. Przysłowiową wisienką na torcie była akcja, po której padła bramka na 8:1, ustalająca wynik derbowego pojedynku. Zaangażowana była w nią niemalże cała drużyna Unii, która serią skutecznych podań przedostała się pod pole karne Widoku, skąd padł mierzony strzał napastnika Unii 2012. Wielkie brawa należą się chłopakom za odwrócenie losów meczu w tak efektownym stylu. Oby tak dalej, trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!
Skład Unii 2012:
Wiktor Pazurek, Nikodem Pazurek Franciszek Larczyński, Marcin Kosiński, Kajetan Murgrabia, Adam Lesiak, Jakub Foryszewski, Piotr Cabaj, Igor Jędrzejczak, Julian Drabczyński, Oleksandr Pohorielov, Jan Gajda, Franciszek Petrykowski, Jan Lesiński, Julian Lesiński.

Równie dobre wieści przynosimy z rocznika 2011, który w II lidze wojewódzkiej mierzył się z zespołem Warty Sieradz. Spotkanie rozegrano w sobotę na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Damiana Kuligowskiego zapewnili świetnie widowisko wszystkim kibicom zgromadzonym na trybunach. Już w 4′ minucie na prowadzenie wyszli goście z Sieradza. Unici starali się szybko zareagować i doprowadzić do remisu, aczkolwiek nie udało im się zdobyć bramki. Ta sztuka w 22′ minucie udała się natomiast zawodnikom Warty, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Sytuacja zaczęła robić się trudna dla Skierniewiczan, na szczęście pięć minut przed końcem pierwszej połowy Aleksy Sypka zdobył gola kontaktowego. Na drugą część meczu zawodnicy naszej Akademii wyszli bardzo zmotywowani i od razu przystąpili do odrabiania strat. Najpierw w 51′ minucie wyrównał Bartosz Skopiński, a po chwili zrobiło się już 3:2 dla Unii Skierniewice za sprawą Piotra Pajewskiego. Goście jednak nie zamierzali się poddawać i w 67′ minucie doprowadzili do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Damiana Kuligowskiego, którzy w 73′ minucie ustalili wynik spotkania.
Ogromne brawa należą się zespołowi rocznika 2011 za charakter, jaki pokazali w tym meczu. Odrobili dwubramkową stratę i odwrócili losy spotkania na swoją korzyć. Obecnie Unia 2011 zajmuje czwartą lokatę w tabeli II ligi wojewódzkiej.

Rocznik 2010 również zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Drużyna prowadzona przez trenera Damiana Kuligowskiego pokonała 4:1 RAP Radomsko i wskoczyła na fotel wicelidera rozgrywek. Spotkanie rozegrano na boisku sztucznym przy Stadionie Miejskim w Skierniewicach w sobotę. Pierwsze piętnaście minut było prawdziwym pokazem siły unitów, którzy po dwóch trafieniach Filipa Wieczorka i bramce Jakuba Tomczyka prowadzili już 3:0. Ponadto przez całą pierwszą część meczu starali się oni kontrolować grę, nie dopuszczając rywali w pobliże swojego pola karnego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Druga połowa rozpoczęła się dużo spokojniej, lecz po chwili do głosu zaczęli dochodzić goście z Radomska. W 67′ minucie udało im się zdobyć bramkę na 3:1. Mogłoby się wówczas wydawać, że w tym spotkaniu będziemy mieli emocje do samego końca, ale już minutę później Filip Wieczorek skompletował hat-tricka i ustalił wynik spotkania na 4:1 dla Unii. Rocznikowi 2010 gratulujemy kolejnej ligowej wygranej. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach również będą odnosić zwycięstwa i do końca walczyć o pierwsze miejsce w lidze.
Skład wyjściowy Unii 2010: Patryk Wójcik, Karol Jarzembiński, Kacper Kaźmierczak, Mikołaj Koliński, Patryk Piotrowski, Marcel Popek, Aleksander Sas, Antoni Sęczek, Adrian Tarnowski, Jakub Tomczyk, Filip Wieczorek.

Najmłodsi zawodnicy naszej Akademii z roczników 2018 i 2017 w miniony weekend udały się do Łowicza, gdzie rozegrali mecz przeciwko swoim rówieśnikom z Pelikana Łowicz. Młodzi piłkarze cieszyli się graniem w piłkę i bardzo aktywnie spędzili weekend, co w ich przypadku jest najważniejsze. Dziękujemy drużynie Pelikana za wspólne granie, a dla naszych zawodników należą się pochwały za zaangażowanie i wysiłek włożony w trakcie meczu.

Był to bardzo udany weekend dla zawodników naszej Akademii. Wygrana w derbach miasta oraz zwycięstwa w II lidze wojewódzkiej napawają optymizmem i dają poczucie dobrze wykonywanej pracy przez naszych trenerów. Mamy nadzieję, że w kolejnych tygodniach będziemy mieli do przekazania Wam równie dobre informacje.