Home / Aktualności / Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo zafundowali kibicom piłkarze Unii. 26 kwietnia w prestiżowym, derbowym starciu z Pelikanem Łowicz, skierniewiczanie wygrali (2:1), wskakując na podium rozgrywek i zmniejszając stratę do prowadzącej Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Za nami kolejne kapitalne widowisko na Stadionie Miejskim w Skierniewicach i udany rewanż na sąsiadach z ligowej tabeli. Mecz trzymał w napięciu od pierwszych minut. Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze, za sprawą rozpędzonego Kamila Sabiłło, który w 27 minucie spotkania zdobył swoją 17. bramkę w sezonie. Niespełna kwadrans później Unia prowadziła już dwiema bramkami, a ładną akcję całego zespołu wykończył pewnym strzałem Mateusz Szmyd. W drugiej połowie mecz się uspokoił, a do głosu częściej dochodził Pelikan. Swoje okazje mieli również Unici, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy w doliczonym czasie gry pokonali Stanisława Pruszkowskiego. Wynika na 2:1 ustalił „ex unita” Bartosz Winkler.

Tym samym po 27. kolejkach Unia traci już tylko 8 punktów do lidera z Grodziska, który przegrał w Książenicach z rezerwami Legii (3:4). Z fantastycznej strony pokazali się kibice obu drużyn, którzy zapewnili widowiskową oprawą podczas meczu i żywiołowy doping od pierwszej do ostatniej minuty. Dziękujemy.

Dziękujemy również Mistrzyniom Polski ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Fresh Mszczonów za obecność i cudowny występ! Trzymamy za Was kciuki na Mistrzostwach Europy!

Podczas meczu pomagaliśmy małemu Kubie Szczepanikowi! Dziś już wiemy, że z licytacji gadżetów ufundowanych przez prezydenta Krzysztofa Jażdżyka i zarząd Unii Skierniewice, na konto chłopca trafi 15 100 zł! Jeszcze raz dziękujemy darczyńcom: Aleksandrowi Sytnikov, Tomkowi Sękalskiemu i Marcinowi Mańkowskiemu! Obecni na stadionie wolontariusze zebrali 3404, 39 gr. Dziękujemy za każde wsparcie. Przypominamy, że cały czas trwa zbiórka na stronie

Kolejne piłkarskie święto już w najbliższy piątek, 3 maja kiedy to nasi zawodnicy podejmą Broń Radom. Pierwszy gwizdek o 19:45! #ZapełniamyTrybuny #WszyscyNaUnie