Home / Aktualności / Rocznik 2010 trzeci na Turnieju w Grodzisku

Rocznik 2010 trzeci na Turnieju w Grodzisku

Znakomity występ zanotowali zawodnicy Unii Skierniewice z rocznika 2010. Podopieczni trenera Jarosława Foksa wywalczyli brązowe medale podczas turnieju w Grodzisku Mazowieckim, notując w sumie cztery zwycięstwa i strzelając 12 trafień. Bohaterem był strzelec czterech bramek Seweryn Wędrowczyk!

Bardzo dobre informacje napłynęły do nas z obozu ośmiolatków skierniewickiej Unii, którzy w minioną sobotę, 24 lutego reprezentowali nasze miasto na turnieju w Grodzisku Mazowieckim. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Jarosława Foksa spisali się znakomicie. Już w fazie grupowej skierniewiczanie udowodnili, że trzeba się z nimi liczyć w walce o medale. Młodzi Unici odprawili bez większych problemów kolejno: Akademię Piłkarską Żyrardów (1:0), Sporting Grodzisk Mazowiecki (3:0 oraz Milan Milanówek (3:0). Kiedy już zapewniliśmy sobie awans do kolejnego etapu, nasza drużyna zaczęła grać nieco słabiej i w dwóch ostatnich spotkaniach grupowych, przegraliśmy różnicą jednej bramki z zespołami: LKS-u I Chlebnia (2:3) oraz Ofensywy Książenice (1:2). Ostatecznie chłopcy awansowali do półfinału z drugiego miejsca w grupie z dorobkiem 7 punktów. Tam czekał na nich silny zespół gospodarzy, a więc Pogoni Grodzisk Mazowiecki, który w ostatecznym rozrachunku okazał się minimalne lepszy, wygrywając 1:0. W meczu o trzecie miejsce nasza drużyna kolejny raz trafiła na ekipę Ofensywy Książenic i tym razem po trafieniach Bartosza Sobolewskiego i Michała Rydzonia to ona okazała się lepsza, zdobywając brązowe krążki!

Cieszę się, że chłopaki mimo kilku porażek potrafili się otrząsnąć i ostatecznie sięgnąć po medale – powiedział po zawodach trener Jarek Foks. – Bardzo dobry początek uśpił trochę naszą czujność. Na szczęście w odpowiednim momencie drużyna zareagowała i pokazała charakter na boisku. Pocieszające jest również to, że chłopaki wyciągnęli wnioski z porażki grupowej z ekipą Ofensywy, i w ważniejszym meczu o miejsce na podium okazali się lepsi.

Szczegółowe wyniki wszystkich spotkań poniżej!

FAZA GRUPOWA
Unia- AP Żyrardów 1:0 (Oktawian Rychtelki pseudonim Garinncha;)
Unia: Sporting – Grodzisk Mazowiecki 3:0 (Michał Rydzoń, 2x Oktawian Rychtelski)
Unia – Milan Milanówek 3:0 (3x Seweryn Wedrowczyk).
Unia – LKS I Chlebnia 2:3 ( Michał Sadowski, Seweryn Wędrowyczyk)
Unia – Ofensywa Książenice 1:2 (Oktawian Rychtelski)

PÓŁFINAŁ
Unia – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:1

MECZ O 3 MIEJSCE
Unia – Ofensywa Książenice 2:1 (Bartosz Sobolewski, Michał Rydzoń)

Skład: Mateusz Zwierzchowski, Oktawian Rychtelski. Michał Sadowski, Michał Rydzoń, Bartosz Sobolewski, Kacer Dziedzic, Tobiasz Borowiec, Seweryn Wędrowyczyk, Mikołaj Koliński.

Tak trzymać dzieciaki!

sprawdź również

Unia z trzecią wygraną z rzędu! Olimpia – Unia (1:2)

Dobra seria piłkarzy Unii trwa w najlepsze. W sobotę, 13 kwietnia skierniewiczanie pokonali w Zambrowie …