Home / Aktualności / Rocznik 2010 trzeci na Turnieju w Grodzisku

Rocznik 2010 trzeci na Turnieju w Grodzisku

Znakomity występ zanotowali zawodnicy Unii Skierniewice z rocznika 2010. Podopieczni trenera Jarosława Foksa wywalczyli brązowe medale podczas turnieju w Grodzisku Mazowieckim, notując w sumie cztery zwycięstwa i strzelając 12 trafień. Bohaterem był strzelec czterech bramek Seweryn Wędrowczyk!

Bardzo dobre informacje napłynęły do nas z obozu ośmiolatków skierniewickiej Unii, którzy w minioną sobotę, 24 lutego reprezentowali nasze miasto na turnieju w Grodzisku Mazowieckim. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Jarosława Foksa spisali się znakomicie. Już w fazie grupowej skierniewiczanie udowodnili, że trzeba się z nimi liczyć w walce o medale. Młodzi Unici odprawili bez większych problemów kolejno: Akademię Piłkarską Żyrardów (1:0), Sporting Grodzisk Mazowiecki (3:0 oraz Milan Milanówek (3:0). Kiedy już zapewniliśmy sobie awans do kolejnego etapu, nasza drużyna zaczęła grać nieco słabiej i w dwóch ostatnich spotkaniach grupowych, przegraliśmy różnicą jednej bramki z zespołami: LKS-u I Chlebnia (2:3) oraz Ofensywy Książenice (1:2). Ostatecznie chłopcy awansowali do półfinału z drugiego miejsca w grupie z dorobkiem 7 punktów. Tam czekał na nich silny zespół gospodarzy, a więc Pogoni Grodzisk Mazowiecki, który w ostatecznym rozrachunku okazał się minimalne lepszy, wygrywając 1:0. W meczu o trzecie miejsce nasza drużyna kolejny raz trafiła na ekipę Ofensywy Książenic i tym razem po trafieniach Bartosza Sobolewskiego i Michała Rydzonia to ona okazała się lepsza, zdobywając brązowe krążki!

Cieszę się, że chłopaki mimo kilku porażek potrafili się otrząsnąć i ostatecznie sięgnąć po medale – powiedział po zawodach trener Jarek Foks. – Bardzo dobry początek uśpił trochę naszą czujność. Na szczęście w odpowiednim momencie drużyna zareagowała i pokazała charakter na boisku. Pocieszające jest również to, że chłopaki wyciągnęli wnioski z porażki grupowej z ekipą Ofensywy, i w ważniejszym meczu o miejsce na podium okazali się lepsi.

Szczegółowe wyniki wszystkich spotkań poniżej!

FAZA GRUPOWA
Unia- AP Żyrardów 1:0 (Oktawian Rychtelki pseudonim Garinncha;)
Unia: Sporting – Grodzisk Mazowiecki 3:0 (Michał Rydzoń, 2x Oktawian Rychtelski)
Unia – Milan Milanówek 3:0 (3x Seweryn Wedrowczyk).
Unia – LKS I Chlebnia 2:3 ( Michał Sadowski, Seweryn Wędrowyczyk)
Unia – Ofensywa Książenice 1:2 (Oktawian Rychtelski)

PÓŁFINAŁ
Unia – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:1

MECZ O 3 MIEJSCE
Unia – Ofensywa Książenice 2:1 (Bartosz Sobolewski, Michał Rydzoń)

Skład: Mateusz Zwierzchowski, Oktawian Rychtelski. Michał Sadowski, Michał Rydzoń, Bartosz Sobolewski, Kacer Dziedzic, Tobiasz Borowiec, Seweryn Wędrowyczyk, Mikołaj Koliński.

Tak trzymać dzieciaki!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …