Home / Aktualności / Unia Fun Kids Cup – czyli piłkarski weekend z Unią

Unia Fun Kids Cup – czyli piłkarski weekend z Unią

Sportowe emocje, piękne bramki i znakomita atmosfera – tego nie brakowało podczas pierwszej edycji Turnieju Unia Fun Kids Cup 2018 dla roczników 2011 i 2012. Przez dwa dni do Skierniewic zawitało ponad 170 młodych piłkarzy i piłkarek z dziesięciu drużyn.

W sobotę i niedzielę (24-25.02) nie brakowało sportowych emocji. Na nowej hali ośrodka sportu i rekreacji przy ul. Pomologicznej 8 Unia Skierniewice zorganizowała pierwszy turniej dla najmłodszych roczników 2011 i 2012 – Unia Fun Kids Cup 2018. Jak się okazało zawody były strzałem w dziesiątkę. Przez dwa dni do rywalizacji zgłosiło się w sumie 176dzieciaków z dziesięciu klubów. Na trybunach nie brakowało najwierniejszych kibiców każdej z ekip, którzy żywiołowo dopingowali swoje pociechy. Na boisku oglądaliśmy za to piękne bramki. Jak podkreśla koordynator zawodów Piotrek Kocęba sukces organizacyjny to współpraca wielu osób. – Znakomita praca zarówno dziewczyn odpowiedzialnych za te roczniki, jak również rodziców, którzy we wzorowy sposób pomagali przy turnieju. Wszyscy wspólnie pokazaliśmy, że organizacyjnie jesteśmy w stanie wykonać naprawdę super robotę. Co jednak najważniejsze na parkiecie oglądaliśmy uśmiechnięte dzieciaki, dla których gra w piłkę stałą się nie tyle obowiązkiem, co doskonałą zabawą – zakończył na co dzień trener m.in. rocznika 2013.

W podobnym tonie wypowiedziała się organizatorka zawodów Marta Tręboszka. – Nieskromnie przyznam, że nasz turniej okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym. Oprócz gry na kilku boiskach jednocześnie, dla dzieci i pozostałych gości były przygotowane towarzyszące atrakcje m.in.: pokaz zumby i fitnessu dla zawodników, strefa z zabawkami od Hurtowni Zabawek „Super Cena”, czy sklepik ze słodkościami przygotowany przez rodziców. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować rodzicom naszych zawodników, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali nam w przygotowaniach. Ich pomoc jest nieoceniona. Dziękujemy wszystkim drużynom, zawodnikom i trenerom, którzy przyjechali na nasz turniej za wspólną zabawę i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję Unia Fun Kids Cup.

Mimo iż w zawodach nie była prowadzona końcowa klasyfikacja, emocji nie brakowało. Przypomnijmy, że zawody zostały podzielone na dwa dni. Pierwszego, 24 lutego w akcji oglądaliśmy dzieci z rocznika 2011. Nasze dwie drużyny rywalizowały z rówieśnikami z Boruty Zgierz, Soccer Kids Łowicz, AP Kinder Rawa Mazowiecka, AP Kinder Łowicz, Stali Głowno, Relaxu Radziwiłów i Widzewa Łódź. Dzień później na boisku dopingowaliśmy ich młodszych kolegów z rocznika 2012, którzy sprawdzili swoje umiejętności z piłkarzami z Boruty Zgierz, Soccer Kids Łowicz, Young Champions Płock, Stali Głowno czy Relaxu Radziwiłów. Jak wypadli skierniewiczanie na tle tak znakomitych drużyn? To pytanie postanowiliśmy zadać trenerce żółto-niebieskich Marcie Tręboszce.  – Dzieci udowodniły, że pomimo młodego wieku już bardzo dobrze radzą sobie na boisku. Z meczu na mecz grały coraz śmielej, próbowały konstruować akcje, wymieniać między sobą podania i zdobywać bramki. Dla wielu zawodników był to pierwszy turniej w ich życiu, więc tym większe należą się im brawa. Wytrwałą walką w każdym spotkaniu bez wątpienia zasłużyły na medale. Jesteśmy bardzo dumne z postawy młodych piłkarzy i wierzymy, że zdobyte podczas turnieju doświadczenie zaprocentują w przyszłości.

Głównym celem rozgrywek była promocja piłki nożnej, propagowanie nawyku regularnej aktywności fizycznej oraz podnoszenie piłkarskich umiej

Unia Fun Kids CUP Dzień I – Rocznik 2011 

Unia Fun Kids Cup 2018 Dzień II – Rocznik 2012 

Głównym celem rozgrywek była promocja piłki nożnej, propagowanie nawyku regularnej aktywności fizycznej oraz podnoszenie piłkarskich umiejętności poprzez rozwijanie sportowych pasji u dzieci w wieku przedszkolnym oraz rozwijanie zainteresowania piłką nożną. Warto wspomnieć, że dla wielu dzieciaków udział w imprezie był swoistym debiutem na boisku. Mimo to wszyscy spisali się znakomicie i na koniec otrzymali zasłużone medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i do zobaczenia za rok!

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …