Home / Aktualności / Znamy zimowe plany Unii Skierniewice

Znamy zimowe plany Unii Skierniewice

Pogoń Siedlce, Zjednoczeni Stryków, Znicz Pruszków, Ursus Warszawa, RKS Radomsko i Warta Sieradz – to zimowi rywale, z którymi piłkarze Unii rozegrają sparingi w lutym przyszłego roku.

Dwa tygodnie temu seniorzy zakończyli niezwykle udaną rundę jesienną rozgrywek III ligi. Beniaminek ze Skierniewic na półmetku sezonu zajął bardzo wysokie piąte miejsce z dorobkiem 31 oczek (na co składa się 10 zwycięstw, 1 remis i 6 porażek) oraz z powodzeniem awansował do Wojewódzkiego Pucharu Polski. W tym czasie pokonał m.in. wyżej notowane zespoły: Legionovi Legionowo (2:1), Lechii Tomaszów (3:0) czy Legii Warszawa (1:0). W klubie myślą już jednak o rundzie rewanżowej i przedstawiają swoje zimowe plany.

Rywale z trzech klas rozgrywkowych

Dwóch drugoligowców, trzecioligowiec i trzech czwartoligowców to noworoczni sparingpartnerzy, z którymi Unia będzie przygotowywać się do rozgrywek. Pierwszy sparing zagramy 2 lutego w Siedlcach z drugoligową Pogonią Siedlce. Tydzień później, 9 lutego na sztucznym boisku przy ul. Pomologicznej podejmiemy za to Zjednoczonych Stryków. Następnie czekają nas dwa wyjazdy. 16 lutego zagramy z drugoligowym Zniczem Pruszków, a tydzień później, 23 lutego z warszawskim Ursusem. Okres przygotowawczy zakończymy meczem z RKS-em Radomsko (2.03) oraz Wartą Sieradz (9.03). Wszystkie mecze będziemy relacjonować Wam za pośrednictwem naszych kanałów.

7 stycznia początek przygotowań

Mimo iż zawodnicy zakończyli rozgrywki ligowe 17 listopada, to cykl treningowy potrwa jeszcze kilka dni. – Trenujemy do końca tego tygodnia. Następnie chłopaki dostaną rozpiski
z treningiem indywidualnym, na podstawie którego będą musieli przepracować grudzień– informuje trener Rafał Smalec. Pierwsze treningi rozpoczną się tuż po Nowym Roku. Piłkarze wbiegną na murawę po raz pierwszy 7 stycznia i będą mieli nieco ponad dwa miesiące na odpowiednie przygotowanie się do sezonu, który jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpocznie się już 16-17 marca!

2.02 – UNIA – Pogoń Siedlce (Wyjazd)
9.02 – UNIA – Zjednoczeni Stryków (Dom)
16.02 – UNIA – Znicz Pruszków (Wyjazd)
23.02 – UNIA – Ursus Warszawa (Wyjazd)
2.03 – UNIA – RKS Radomsko (Dom)
9.03 – UNIA – Warta Sieradz (Dom)

#WszyscyNaUnie

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …