Home / Aktualności / Noworoczna zbiórka darów z Unią

Noworoczna zbiórka darów z Unią

Do 31 stycznia klub będzie prowadził noworoczną zbiórkę darów dla dzieci z domu dziecka w Strobowie oraz Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „DOM” w Skierniewicach. – W tym roku nie skupiamy się na zabawkach, a na przedmiotach codziennego użytku – słyszymy w skierniewickim klubie!

W 2017 dzięki akcji – Przynieś Misia na Unię udało się obdarować, wymarzonymi pluszakami, zabawkami, słodyczami i artykułami szkolnymi dzieci z m.in.: Domu Dziecka w Strobowie, oddziału dziecięcy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach oraz okręgowego punkt PCK. Podarki powędrowały także do Tęczowego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ełku.

W tym roku klub postanowił kontynuować taką formę pomocy i zaprasza do udziału w kolejnej akcji – Noworocznej zbiórki darów dla dzieci z Domu Dziecka w Strobowie oraz Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „DOM” w Skierniewicach. Od soboty (15.12) na nowej i starej hali OSiR przy ul. Pomologicznej będą wystawione specjalne, oznaczone kartony, do których będzie można przynosić dary dla najbardziej potrzebujących.

Potrzebne przedmioty codziennego użytku!

– W tym roku nie prosimy o zabawki, których dzieci z pewnością otrzymają sporo na święta. Bardziej skupiamy się na przedmiotach codziennego użytku
– informuje Marta Tręboszka z klubu odpowiedzialna za akcję. Mile widziane będą:

– Artykuły higieniczne: chemia dla dzieci (wiek dzieci od ok. 3-4), perfumy, szampony, balsamy, antyperspiranty/dezodoranty, kremy typu Nivea / Bambino, żele pod prysznic, szampony, pasty do zębów, kosmetyki itp. Innymi słowy wszystkie artykuły higieniczne, których potrzebują dzieci i młodzież.
– Artykuły plastyczne: papiery kolorowe, bloki, farby, brokaty, piasek kolorowy, płótno, antyramy, kleje, nożyczki, plasteliny, modeliny, bibuła, artykuły do decoupage, pędzelki, flamastry, kredki, pastele, świecówki, kolorowanki, cekiny i wszystko inne, co może przydać się na zajęciach plastycznych.
– Dla dziewczynek: opaski do włosów, szczotki, grzebienie, frotki, spinki
– Drobne dodatki: do wystroju wnętrz : ramki, obrazki, organizery na długopisy itd.

Potrzebni wolontariusze!

Ponadto w domu dziecka w Strobowie potrzebują osób/wolontariuszy, którzy przyjdą i pomogą dzieciakom w nauce (najpotrzebniejsze są korepetycje z j. angielskiego, j. polskiego i przedmiotów ścisłych). Poniżej kilka kadrów z ubiegłorocznej akcji zakończonej wielkim sukcesem! Liczymy, że również w tym roku skierniewiczanie staną na wysokości zadania i sprawią, że nowy 2019 rok wiele dzieci powita z uśmiechem na twarzy! Do dzieła! #PaczkiNaUnię

Więcej na temat akcji Przynieś Misia Na Unie  TUTAJ.

Zbiórka potrwa do 31 stycznia. Wtedy to wszystkie dary trafią do ww. placówek.

sprawdź również

PKP Cargo nowym partnerem Unii Skierniewice!

PKP Cargo został oficjalnie partnerem Unia Skierniewice. Lider kolejowych przewozów towarowych w Polsce i Unii …