Home / Aktualności / Michał Czaplarski trenerem w Akademii Widzewa Łódź

Michał Czaplarski trenerem w Akademii Widzewa Łódź

To już koniec przygody Michała Czaplarskiego w Unii Skierniewice. W środę (3.07) oficjalnie potwierdzono, że od nowego sezonu obrońca będzie próbował sił w nowej roli – trenera dwóch grup młodzieżowych Widzewa Łódź. „Czapla” wróci jeszcze do Skierniewic na inaugurację rundy jesiennej by pożegnać się z klubem i kibicami.

Michał Czaplarski przybył do Skierniewic latem 2017 roku i od razu stał się jednym z liderów drużyny. Przez dwa lata wspólnie z klubem wywalczył mistrzostwo IV ligi grupy łódzkiej i historyczny dla naszego miasta awans do trzeciej ligi. W obecnym sezonie, znacząco pomógł beniaminkowi w zajęciu czwartego miejsca w trzeciej lidze. Między innymi dzięki jego znakomitej postawie, Unia na półmetku została okrzyknięta najlepszą defensywą w Polsce z zaledwie dziewięcioma straconymi bramkami w szesnastu meczach. W rundzie wiosennej 2018/2019 Michał borykał się z kontuzją, która wykluczyła go z gry przez większą część rozgrywek. Zwieńczeniem wspaniałej przygody w Skierniewicach było zdobycie Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Wychowanek Widzewa był niezastąpiony w szeregach obronnych. Wielokrotnie mobilizował zespół w trudnych momentach. Był boiskowym walczakiem, który wprowadzał wiele jakości zarówno w szatni, jak i na boisku. Drużyna zawsze mogła na niego liczyć w każdym momencie, nie tylko w obronie, ale i w ofensywie (wszyscy zapamiętamy jego trafienie na wagę trzech punktów w meczu z Legionovią oraz kluczowe bramki w meczach pucharowych).

Teraz 34- latek wraca do domu, a więc tam gdzie wszystko się zaczęło już w nowej roli – trenera nowo tworzonej Akademii Widzewa Łódź.

Na mocy podpisanego 3 lipca porozumienia będzie teraz trenerem i asystentem w dwóch grupach młodzieżowych. Ma również przygotowaną indywidualną ścieżkę rozwoju, która pomoże określić, do pracy w jakiej kategorii wiekowej ma najlepsze predyspozycje. Jesteśmy przekonani, że Widzew Łódź dołoży przy tym starań, by stworzyć mu jak najlepsze warunki do odpowiedniego rozwoju trenerskiego.

– Zaczynam nową drogą w ukochanym klubie i jestem pełen nadziei – powiedział na środowej konferencji Czaplarski. – Bardzo ucieszyła mnie propozycja ze strony Widzewa. To dla mnie duża szansa i wielkie wyzwanie, ale jestem gotowy. Mam za sobą kursy trenerskie, w tym UEFA A. Wierzę, że poradzę sobie w roli trenera najmłodszych piłkarzy. Chcę w pełni poświęcić się pracy szkoleniowej. Z nią wiążę swoją przyszłość. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego miejsca na rozpoczęcie tej ścieżki – przyznał Czaplarski, który w czwartek 4 lipca będzie jednym z gości kolejnego odcinka emitowanego przez WidzewTV programu #Piłsudskiego138.

Kontynuujemy powroty!

Kontynuujemy powroty. Tym razem w roli trenera do Akademii Widzewa. Witamy Kapitanie!http://bit.ly/WitamyKapitanie

Opublikowany przez RTS Widzew Łódź Środa, 3 lipca 2019

Michał! Życzymy wielu sukcesów na kolejnym szczeblu kariery zawodowej! Jesteśmy przekonani, że odnajdziesz się w nowej roli odnosząc kolejne sukcesy! Dziękujemy za te dwa wspaniałe lata w Skierniewicach. Pamiętaj, że klub nie puści Cię tak szybko bez odpowiedniego pożegnania. Widzimy się na inauguracji rundy jesiennej trzeciej ligi przy ul. Pomologicznej!

Fot. Widzew Łódź

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …