Home / Aktualności / Stadion gotowy na przyjęcie Mistrza Polski!

Stadion gotowy na przyjęcie Mistrza Polski!

Mecz 1/32 Pucharu Polski pomiędzy Unią Skierniewice, a Piastem Gliwice to ogromne wydarzenie sportowe w historii miasta, a zarazem wielkie wyzwanie organizacyjne. – Jesteśmy gotowi na przyjęcie mistrza Polski – zapewnia Marek Kujawski, który podkreśla, że ostatnie miesiące były przepełnione ciężką pracą wielu ludzi.

– Za nami bardzo intensywny czas. Kiedy tylko otrzymaliśmy wytyczne od nadzoru budowlanego rozpoczęliśmy proces odpowiedniego przygotowania wszystkich trybun do użytku, tak aby to historyczne widowisko mogło obejrzeć jak najwięcej kibiców. Od kilku tygodni, na miejscu codziennie pracowało 5-6 pracowników – wspomina prezes Marek Kujawski. – Dziś mogę śmiało powiedzieć, że będziemy gotowi, a stadion będzie prezentował się jak nigdy wcześniej. Nasi pracownicy z pomocą niezawodnych spółek wykonali kawał dobrej roboty.

Przypomnijmy, że spółka przez ostatnie tygodnie robiła wszystko, aby formalnie wszystkie trybuny zostały dopuszczone do użytku, a widowisko obejrzało prawie 3 tysiące kibiców. Oprócz prac estetycznych, zadbano przede wszystkim o bezpieczeństwo kibiców. – Na końcu i na początku starych trybun zamontowaliśmy siatkę ochroną, uzupełniliśmy i wyrównaliśmy płyty betonowe oraz zniwelowaliśmy niebezpieczne miejsca do minimum, ucinając ostre krawędzie i inne wystające elementy, czy zabezpieczając kable – wylicza prezes OSiR-u Marek Kujawski. – Wzmocniliśmy też sektor gości i uprzątnęliśmy cały teren wokół z pomocą spółki Wod – Kan, wywożąc z terenów przy stadionowych trzy ciężarówki śmieci i gruzu. Zadbaliśmy też o estetykę obiektu. W wielu miejscach pojawiły się banery reklamowe, dzięki czemu stadion zyska nową jakość – dodaje Marek Kujawski. Na meczu pojawi się też nowe profesjonalne nagłośnienie, które jeszcze bardziej uatrakcyjni spotkanie z mistrzem Polski. Nie można zapomnieć o murawie, która przez ostatnie tygodnie przeszła prawdziwą metamorfozę. Wielokrotne dosiewki, odpowiednie nawadnianie i prace specjalistów przyniosły efekty i sprawiły, że płyta główna wreszcie wygląda jak należy.

Przygotowania trwają od wakacji..

Warto dodać, że ośrodek sportu i rekreacji prace rozpoczął zanim Unia poznała rywala w 1/32 Pucharu Polski. Kompleksowy remont szatni, łazienek, pomieszczeń klubowych wraz z wentylacją i hydrauliką, odpowiednie przygotowanie murawy do trzeciej ligi, naprawa dachu na nowej hali, remont budynku na starych trybunach, czy ciągła poprawa murawy – to tylko część prac wykonanych przez spółkę od lipca tego roku. Imponująco prezentuje się przede wszystkim korytarz, na którym powieszono wielkie zdjęcie piłkarzy trzymających Wojewódzki Puchar Polski. Nową jakość zyskał także bar i taras widokowy, na którym będzie można przyjąć oficjeli z PZPN-u i całego piłkarskiego środowiska.

Dzięki pracy wielu ludzi, dziś Skierniewice mogą z podniesioną głową przyjąć aktualnego mistrza Polski! Mamy nadzieję, że piłkarze zgotują nam widowisko na najwyższym poziomie, a Unia pokaże siłę skierniewickiego sportu!

Początek spotkania już 26 września o godz. 16:00!
Więcej o spotkaniu, biletach i sprawach organizacyjnych pisaliśmy (TUTAJ).

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …