Home / Aktualności / Za nami organizacyjny i sportowy sukces

Za nami organizacyjny i sportowy sukces

Prezentujemy podziękowanie skierowane od zarządu klubu do wszytkich, którzy przyczynili się do organizacji meczu 1/32 Finału Pucharu Polski z Piastem Gliwice.

Szanowni Państwo,

              Za nami wielki sukces sportowy i organizacyjny, jakim niewątpliwie było spotkanie 1/32 Finału Pucharu Polski z najlepszą drużyna poprzedniego sezonu i Mistrzem Polski – Piastem Gliwice. Mecz zakończył się sensacyjnym po dziewięćdziesięciu minutach remisem (1:1). Niestety w dogrywce, naszym piłkarzom zabrakło już sił, a Gliwiczanie po mistrzowski zamknęli mecz i awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski.

              Mimo braku awansu, chyba każdy z nas może być dumny z postawy jaką zaprezentowali nasi piłkarze, zostawiając na boisku masę zdrowia i udowadniając, że trzecioligowiec może walczyć jak równy z równym z drużyną z ekstraklasy. Chcielibyśmy podziękować wszystkim piłkarzom za profesjonalizm, odwagę i zaangażowanie prezentowane na boisku, a trenerom za znakomite przygotowanie drużyny do meczu. Zrobiliście wielką rzecz, zatrzymując piłkarskiego mistrza Polski, i za to należy się Wam wielki szacunek.

              Sukces sportowy był możliwy dzięki znakomitej organizacji całego wydarzenia. Nie byłby on możliwy, gdyby nieocenione wsparcie naszych partnerów, sponsorów, działaczy, spółek, samorządu oraz przyjaciół, dla których klub UMKS Unia Skierniewice to coś więcej niż klub piłkarski.

              Przede wszystkim dziękujemy władzom i delegacji Polskiego Związku Piłki Nożnej, oglądającej spotkanie z wysokości trybun, na czele z prezesem Zbigniewem Bońkiem, dyrektorem ds. Mediów i Komunikacji Januszem Basałajem i Prezesem Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adamem Kaźmierczakiem. Państwa obecność i nieocenione wsparcie było dla nas ogromnym zaszczytem i motywacją do dalszego działania. Słowa podziękowania kierujemy też do władz miasta Skierniewice oraz do pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji na czele z prezesem Markiem Kujawskim. To dzięki Waszej ciężkiej pracy, niełatwym decyzjom mecz Unii Skierniewice z Mistrzem Polski mógł obejrzeć komplet publiczności (ponad 2500 kibiców), a Stadion i klubowe pomieszczenia prezentowały się jak nigdy wcześniej.

              Dziękujemy też Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji, Energetyce Cieplnej za wsparcie w ostatnich dniach, a także pracownikom ochrony, policji, strażnikom miejskim i strażakom za dbanie o bezpieczeństwo i komfort kibiców i przybyłych gości. Wielkie podziękowania dla wszystkich przedstawicieli mediów zarówno tych lokalnych, jak i ogólnopolskich, za ciepłe słowa o klubie, zawodnikach i całej organizacji. Dziękujemy Kibicom, którzy zadbali o odpowiednią oprawę spotkania i żywiołowy doping, który pozwolił przeciwstawić się Gliwiczanom.

              Nasza wspólna mobilizacja, kilkutygodniowa ciężka praca sprawiły, że 26 września skierniewiczanie zapamiętają na długo, a Unia na zawsze zapisze się w historii skierniewickiego i ogólnopolskiego sportu. To dzięki Wam kibice mogli w swoim rodzinnym mieście oglądać i przeżywać największe piłkarskie emocje od lat. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną pomoc i każde mile słowo, a także otwarci na dalszą współpracę w tworzeniu podobnych projektów i wydarzeń. Wierzymy, że w przyszłości będziemy w stanie wrócić do gry na tym szczeblu rozgrywek i ponownie przyjąć kolejne znane piłkarskie marki, dając kibicom wiele radości, i stwarzając kolejne niespodzianki.


Wielki szacunek za wszystko!

Dziękujemy!
Zarząd Klubu Unia Skierniewice

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …