Home / Aktualności / OFICJALNIE: Damian Makuch w Unii Skierniewice!

OFICJALNIE: Damian Makuch w Unii Skierniewice!

Kolejny transfer skierniewickiej Unii. 7 lipca z klubem oficjalnie związał się Damian Makuch z Lecha Poznań.

Ten niezwykle utalentowany i perspektywiczny zawodnik do Poznania przeprowadził się chwilę po ukończeniu Szkoły Podstawowej, w 2015 roku. Na początku występował w ekipie trampkarzy Akademii Piłkarskiej Lecha. W kolejnych latach, krok po korku przechodził przez kolejne sekcje szkoleniowe niebiesko-białych, zbierając bardzo pozytywne recenzje i ciesząc się ogromnym zainteresowaniem skautów, nie tylko z Polski, ale i Europy. Warto wspomnieć, że Damian to wychowanek Widoku Skierniewice.

7 lipca piłkarz wspólnie z rodzicami spotkał się z prezesami naszego klubu, podpisując kontrakt. Zapytaliśmy Damiana o pierwsze odczucia związane z powrotem do Skierniewic. – Jestem bardzo zadowolony z tego kroku i z tego że mogę w dalszym ciągu rozwijać swoje umiejętności grając w Unii. Moim celem jest ciężka praca na rzecz całej drużyny po to aby nasze rezultaty były jak najlepsze. Moim indywidualnym postanowieniem jest jak najszybciej przestawić się z piłki juniorskiej na piłkę seniorska.

Makuch zwrócił uwagę, że bardzo cieszyła go obecność w szatni dawnych kolegów z Widoku Skierniewice, z którymi przecież rozpoczynał swoją piłkarską karierę. – Wchodząc do szatni wiedziałem że będą tam chłopaki z którymi trenowaliśmy razem 5 lat temu. Jest to fajne uczucie, że po takim czasie możemy znowu razem trenować – przyznał niespełna osiemnastoletni zawodnik Unii! Przypomnijmy, że w Unii możemy oglądać Kacpra Karaska, Krzysztofa Janusa, Jakuba Jasińskiego. Z drużyną trenuje także Piotr Kłąb.

Zawodnik poświęcił też chwilę swojemu nowemu trenerowi, który od początku wywarł na nim bardzo dobre wrażenie. – Przed przyjściem na pierwsze treningi słyszałem wiele dobrego na temat trenera Rafała Smalca. Po tych 3 tyg treningów jakie przetrenowałem mogę wszystko potwierdzić. Cieszy mnie to że na treningach nie ma zmiłuj. Jest czas na śmiechy, ale jak trzeba trenować to trenujemy porządnie – dodał.

Jesteśmy przekonani, że Damian za chwilę wzmocni pierwszy zespół, podobnie jak to miało miejsce w barwach niebiesko-białych, gdzie przez lata stanowił pewny punkt środka obrony, występując przecież w roli kapitana. Damian bardzo dobrze czuje się również w linii pomocy, co pokazał w ostatnich miesiącach spędzonych w Poznaniu. To właśnie w linii pomocy będzie występował w Skierniewicach. Wierzymy, że jego umiejętności oraz lata spędzone w jednym z czołowych polskich klubów zaprocentują, na czym skorzystamy my wszyscy, ale i sam zawodnik.


Damian! Witamy na pokładzie i powodzenia!

sprawdź również

Majmat gra razem z Unią!

Cieszymy się, że do grona naszych partnerów dołączyła kolejna lokalna firma – MAJMAT – specjalizująca …