Home / Aktualności / Piłkarze Unii Skierniewice wznowili treningi

Piłkarze Unii Skierniewice wznowili treningi

Po niespełna dwutygodniowej przerwie piłkarze Unii wznowili przygotowania do nowego sezonu pod czujnym okiem nowego trenera Piotra Kocęby. Na treningu nie brakowało nowych twarzy oraz zawodników testowanych. Intensywny okres przygotowawczy potrwa do końca lipca. W sierpniu startują rozgrywki ligowe. 

Krótkie wakacje dobiegły końca. 5 lipca piłkarze Unii oficjalnie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Przed zespołem intensywny treningowo miesiąc, wypełniony pięcioma sparingami kolejno z: Sokołem Aleksandrów Łódzki, Zrywem Wygoda, Pogonią Grodzisk Mazowiecki, Legią II Warszawa i Hutnikiem Warszawa. O planach na pierwszy tydzień pracy, rewolucji kadrowej i nowym sztabie opowiedział nowy, stary trener – Piotr Kocęba.

– Po krótkiej przerwie wystartowaliśmy. Przed nami mikrocykl. Trenujemy cztery razy w tygodniu. Rozpoczynamy od zajęć wprowadzających. W środę zawodników czekają „beep testy” wydolnościowe. Kończymy sparingiem z Sokołem Aleksandrów Łódzki – zapowiada trener.

Rewolucja kadrowa

Bardzo dobra postawa drużyny w rozgrywkach ligowych (5. miejsce w tabeli III ligi) i pucharowych (zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim) odbiła się echem w całej Polsce. Sukcesy, które cieszyły nas w ostatnich tygodniach, wpłynęły też na kształt drużyny, którą będziemy oglądać w nowej kampanii. W ostatnim czasie piłkarze Unii są rozchwytywani na rynku transferowym. Postaramy się przybliżyć, jak na dzień dzisiejszy wygląda szatnia pierwszej drużyny.

– Michał Brudnicki i Marcin Pieńkowski zostali już oficjalnie zaprezentowani przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie. Najprawdopodobniej klub opuszczą jeszcze Dawid Dzięgielewski, Kacper Karasek i Adrian Dudziński, którzy mają propozycje z wyższych poziomów rozgrywkowych. W nowym sezonie na pewno nie zobaczymy za to : Roberta Kowalczyka, Kacpra Skrzypka i Vlada Kudryavtseva. Niespodziewanie klub opuścił też Kamil Łojszczyk, który zdecydował się na trzy lata przenieść do Pelikana Łowicz – zdradza trener unitów.

Do drużyny dołączył już Bartek Broniarek (obrońca) z Pogoni Grodzisk Mazowiecki, Michał Wlazłowski (bramkarz) z Warty Sieradz i Ignazy Ogłoziński (obrońca) z Mszczonowianki Mszczonów. Do tego grona dołączy jeszcze kilka nazwisk. Pełną listę poznamy niebawem. W ostatnich dniach, kontrakt przedłużył Hubert Berłowski, który związał się z klubem na dwa kolejne lata. O kolejnych ruchach w szatni będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem naszej strony i mediów społecznościowych. 

Nowy sztab szkoleniowy

Szkoleniowiec Piotr Kocęba zaprezentował też sztab ludzi, z którymi będzie współpracował przy nowym projekcie w trakcie sezonu 2021/2022.  Asystentem zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami został Damian Kuligowski, były trener Mazovii Rawa Mazowiecka. – Damian jest bardzo nastawiony na piłkę nożną. Swoją pracą i zaangażowaniem będzie z pewnością chciał pokazać, że to miejsce mu się należy. Wiedzą i merytoryką, jak najbardziej pasuje do naszej układanki. Myślę, że będzie takim bardzo cennym uzupełnieniem tego sztabu. Wiem, że będę mógł na niego liczyć w każdej kwestii – ocenił Kocęba.

Trenerem bramkarzy został Marcin Kaliszek, doświadczony trener i zawodnik Widoku Skierniewice. – Doświadczony człowiek, o bardzo bardzo dużej wiedzy merytorycznej, profesjonalista od umiejętności bramkarskich i przygotowania motorycznego. Z Marcinem w zespole jestem spokojny o naszych bramkarzy – skomentował  trener Kocęba. 

Kierownikiem bez zmian pozostanie Jacek Krulik. Trener wciąż liczy, że w zespole pozostanie fizjoterapeutka, która jeszcze nie przedłużyła umowy – Cieszę się, że zostaje z nami Jacek Krulik, najlepszy kierownik na świecie i mówię to z pełną odpowiedzialnością. Mam nadzieję, że zostanie z nami również Marta Kiepura, najlepsza fizjoterapeutka na świecie. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej.  

Terminarz sparingów!

10 lipca (sobota)  Unia – Sokół Aleksandrów Łódzki
14 lipca (środa)Unia – Zryw Wygoda (beniaminek IV liga)
17.07 (sobota)Unia – Pogoń Grodzisk Mazowiecki
24.07 (sobota) – Legia II – Unia 
31.07 (sobota) – Hutnik Warszawa – Unia 

sprawdź również

Derby są nasze! UNIA – Pelikan (2:1)

Piąte kolejne ligowe zwycięstwo zafundowali kibicom piłkarze Unii. 26 kwietnia w prestiżowym, derbowym starciu z …