Home / Aktualności / Podsumowanie ligowych zmagań Akademii (9-10 kwietnia)

Podsumowanie ligowych zmagań Akademii (9-10 kwietnia)

Minimalna porażka Unii 2009 z ŁKS-em w lidze wojewódzkiej, dwie wygrane rocznika 2012 z Orlętami II Cielądz i Manchatanem Nowy Kawęczyn, ligowe batalie Unii 2013/14 z Mazovią i GOKSiR-em oraz roczników 2010 z Mazovią i 2011 z Pelikanem – za nami kolejne występy młodych adeptów piłkarskiej Akademii Unii Skierniewice z minionego weekendu.

Za nami kolejny weekend pełen piłkarskich emocji w wykonaniu młodych zawodników Akademii Unii Skierniewice. Sobotnie granie znakomicie zainaugurowali piłkarze z rocznika 2012, którzy zanotowali dwa zwycięstwa. Najpierw na orliku przy ul. Kilińskiego, młodzi Unici pokonali Orlęta II Cielądz, a kilka godzin później na orliku w Strzybodze, wygrali z Manchatanem Nowy Kawęczyn.- Pierwszy mecz rozgrywany w systemie 4 x 15 minut był spotkaniem bardzo dobrym w naszym wykonaniu. Chłopcy starali się rozgrywać piłkę i dominować przeciwnika. W wielu momentach to się udało, czego efektem było końcowe zwycięstwo. Drugie starcie z Manchatanem, również zakończyło się sukcesem. Unia utrzymywała się przy piłce, często rozgrywała w okolicach swojej bramki, szukając przestrzeni do ataku. Większość założeń z wyższym, silniejszym i starszym przeciwnikiem została zrealizowana. W sobotę z dobrej strony pokazało się dwudziestu zawodników. Brawa dla nich. – podsumował trener Karol Skrzydło.

Tego samego dnia, swój mecz ligowy rozegrali również zawodnicy z rocznika 2013/2014. Rywalem była ekipa GOKSiR Lipce Reymontowskie. Zagrali: Bartek, Rafał, Mikołaj, Karol, Janek, Maks, Sergiusz i Dorian. Druga drużyna tego rocznika zagrała dzień później kolejne ligowe starcie, tym razem z Mazovią Rawa Mazowiecka. W spotkaniu tym wystąpili: Wojtek, Adam, Gabryś, Kuba, Janek, Piotrek, Szymon. Oba starcia pozwoliły nabyć cenne umiejętności i doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Wisienką na torcie niedzielnego grania była niewątpliwie batalia w lidze wojewódzkiej, w której to Unia 2009 mierzyła się z ekipą ŁKS Łódź. – Mecz bardzo dobrze się dla nas ułożył gdyż prowadziliśmy 1-0, później jednak to ŁKS doszedł do głosu, zdobywając dwie bramki. Ostatecznie starcie kończy się wynikiem (1:2). Nic się nie stało, my gramy dalej i zbieramy kolejne doświadczenie – podsumował trener Artur Osadowski.

Tego dnia swój mecz rozegrali również rocznik 2010, mierząc się przy ul. Pomologicznej z Mazovią Rawa Mazowiecka oraz Unia 2011, grając w Łowiczu z Pelikanem. Obie ekipy wróciły do domów z uśmiechami na twarzach i pełni pozytywnej energii.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy znakomitych startów i życzymy kolejnych w nadchodzący weekend.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …